Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Czujniki ruchu

Czujniki ruchu to urządzenia służące do wykrywania aktywności. Mogą być używane w pomieszczeniach lub na zewnątrz w celu zwiększenia ochrony domu. Za każdym razem, gdy czujnik wykryje ruch przesyła informację na platformę UbiBot IoT Cloud. Platforma na podstawie reguł powiadamiania podejmuje decyzję o przesłaniu alarmu do użytkownika.

Dostępne są powiadomienia przez w aplikacji na smartfony, przez email, SMS a nawet przez połączenie przychodzące.

Czujniki ruchu wykorzystywane są do monitoringu pomieszczeń, magazynów i biur. Poprawiają bezpieczeństwo oraz pozwalają zliczać liczbę osób wykrytych przez czujnik PIR. Wszystkie dane dostępne są na bezpłatnej platformie IoT do której zdalny dostęp ma administrator i wybrani użytkownicy systemu.

Oferta Omnic

W bogatej ofercie firmy Omnic znajdują się stacjonarne czujniki ruchu PIR, przystosowane do montażu w pomieszczeniach (np. na ścianie lub suficie). Posiadają moduły bezprzewodowe a wybrane modele wyposażone są w gniazdo Ethernet/LAN i mogą być zasilane przez PoE (Power-over-Ethernet).

Najnowocześniejsze czujniki ruchu bazujące na cyfrowej obróbce sygnału umożliwiają zapis, archiwizację oraz wyznaczanie czasowych charakterystyk zajętości pomieszczeń na podstawie zbieranych danych. Tego typu przyrządy pomiarowe łączą się z siecią WIFI i przesyłają dane do chmury, do której użytkownik ma dostęp na dowolnym urządzeniu w wybranej przez siebie przeglądarce internetowej.

Czujniki ruchu z powiadomieniem na telefon monitorują stosunkowo dużą powierzchnię dzięki dużemu zasięgowi działania do 12m i szerokiemu kątowi detekcji: pionowo 40 stopni, poziomo 105 stopni.

Detektory ruchu charakteryzują się niewielkimi wymiarami (80x80mm) i estetyczną obudową pasującą do większości pomieszczeń. Uchwyty na obudowie pozwalają na umieszczenie ich bezpośrednio na ścianie przy pomocy dwóch kołków i śrubek lub dwustronnej taśmy klejącej na gładkich powierzchniach. Czujniki mogą pracować postawione na półce lub szafce. Należy pamiętać, żeby nie ustawiać ich czujnikiem PIR w stronę okna lub grzejnika (falujące zimą powietrze), ponieważ może zaburzyć to pracę detektora prowadząc do powstawania fałszywych alarmów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl