Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Zaawansowany technologicznie budynek, magazyn czy biuro nie musi kosztować fortuny. Inteligentne  gniazdka elektryczne (i smart gniazdka) to łatwy i niedrogi sposób na unowocześnienie zwykłych urządzeń, oświetlenia i wszelkiej innej elektroniki w inteligentne urządzenia, którymi można sterować bezpośrednio ze smartfona. Podczas gdy instalacja i korzystanie z tych wtyczek jest stosunkowo proste, wybór odpowiedniej nie jest łatwym zadaniem. Warto wziąć pod uwagę kilka aspektów pomocnych przy automatyzacji domu lub firmy: sposób łączność (WiFi i/lub sieć komórkowa), możliwość podłączenia zewnętrznych czujników oraz możliwość integracji z innymi inteligentnymi urządzeniami.

Co to jest smart gniazdo?

Wyjaśnijmy to sobie: niezależnie od tego, czy są one sprzedawane jako inteligentne gniazdka wifi, czy jakakolwiek ich odmiana, inteligentne gniazdka elektryczne są ostatecznie gniazdkami (lub listwami zasilającymi). Podłącza się je bezpośrednio do gniazdka ściennego lub tradycyjnej listwy zasilającej i mają swoje własne gniazdo, do którego następnie podłącza się urządzenie, które ma być zautomatyzowane. Nie zyskujesz ani nie tracisz żadnych gniazdek przez podłączenie jednego - po prostu sprawiasz, że istniejące gniazdko jest inteligentne poprzez podłączenie go do sieci Wi-Fi.

Mając to na uwadze, pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, gdzie chcesz umieścić swoją inteligentną wtyczkę. Podczas gdy większość z nich jest wystarczająco smukła, aby zmieścić się obok siebie w typowym gniazdku ściennym, nie wszystkie mogą pasować do listw zasilających. Jeśli masz zatłoczoną listwę zasilającą, ważne jest, aby rozważyć, gdzie znajdzie się na niej smart gniazdo.

Oferowane przez nas Smart Plug SP1 WiFi oraz SP1 WiFi/LTE posiadają unikalną możliwość bezpośredniej obsługi zewnętrznych akcesoriów: czujnika temperatury DS18B20 oraz czujnika temperatury i wilgotności TH30S-B. Nasze smart gniazdka nie tylko mogą automatycznie włączać się lub wyłączać inne urządzenia w oparciu o reguły alarmów związanych z temperaturą i wilgotnością, ale również w oparciu o alarmy z innych urządzeń UbiBot sparowanych z kontem użytkownika, takich jak rejestratory temperatury, wilgotności i oświetlenia (WS1, WS1-Pro i GS1) oraz czujniki ruchu (MS1 i MS1P).

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl