Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Cena

Pomiar wilgotności materiałów stałych i sypkich

Wykonywanie kontrolnych analiz wilgotności ma szczególne znaczenie w przypadku procesów produkcyjnych zachodzących w trudnych warunkach środowiskowych. Instalacja systemów do ciągłego pomiaru wilgotności ma bowiem bezpośrednie przełożenie na utrzymywanie wysokiej jakości wytwarzanych materiałów. Regularne zbieranie i archiwizowanie informacji pozwala też na bezproblemowy dostęp do danych oraz opracowywanie na ich podstawie szczegółowych raportów, dotyczących zawartości wilgoci w badanych materiałach. Wspomniane moduły sprawdzają się ponadto wszędzie tam, gdzie konieczna jest pełna lub częściowa automatyzacja procesów. Warto podkreślić, że sensory znajdujące się w tego typu urządzeniach mogą być wykorzystywane także do zbierania innych danych pomiarowych niż wilgotność (np. zawartości oleju, żywicy, białka, tłuszczu, nikotyny czy cukru). Za ich pomocą można też określić grubość powłoki czy folii wykonanej z tworzyw sztucznych bądź innych materiałów.

Oferta Omnic

W naszej ofercie znajdują się urządzenia przeznaczone do pomiarów wilgotności materiałów sypkich, występujących w postaci proszku, granulatu, płatków, wiórów i zrębków. Systemy ciągłego pomiaru wilgotności wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle budowlanym, tytoniowym, drzewnym i papierniczym oraz w laboratoriach, gdzie kontrola określonej wilgotności i temperatury w produkcie jest warunkiem koniecznym do prawidłowego przebiegu różnorodnych procesów. Dysponujemy także przyrządami odpowiedzialnymi za zbieranie danych z kruszyw, piasku, gliny, ceramiki, żużlu, węgla, trocin, peletu, a nawet żywności. Poza urządzeniami dokonującymi pomiarów wilgotności w oparciu o zasadę przewodności i pojemności, oferujemy też sondy mikrofalowe oraz czujniki NIR (bliskiej podczerwieni), które pozwalają na dokładne pomiary w całym przedziale wilgotności badanego materiału.

IR-3000-IP67 - Trudne warunki produkcyjne - system ciągłego pomiaru wilgotności

IR-3000-IP67 - Trudne warunki produkcyjne - system ciągłego pomiaru wilgotności
IR-3000-IP67 - Trudne warunki produkcyjne - system ciągłego pomiaru wilgotności

IR-3000-IP67 - system ciągłego pomiaru wilgotności materiałów trudnych warunkach produkcyjnych

Firma MoistTech opracowała czujnik IR-3000-IP67 do ciągłego pomiaru wilgotności w różnych materiałach, który jest odporny na zalanie, zanurzenie, zapylenie i brud. Solidna obudowa ze stali nierdzewnej umożliwia pracę w przemyśle w najtrudniejszych warunkach, nieprzyjaznym środowisku i w ekstremalnych temperaturach. Stopień ochrony IP67 obejmuje zintegrowany system chłodzenia powietrzem lub cieczą o temperaturze od 0°C do 93°C; dodatkowo dostępne są folie izolujące.

Wysyłka w: 14 dni

Cena: 90 910,00 zł (netto: 73 910,57 zł )
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl