Opcje przeglądania

Pomiar wilgotności materiałów stałych i sypkich

Wykonywanie kontrolnych analiz wilgotności ma szczególne znaczenie w przypadku procesów produkcyjnych zachodzących w trudnych warunkach środowiskowych. Instalacja systemów do ciągłego pomiaru wilgotności ma bowiem bezpośrednie przełożenie na utrzymywanie wysokiej jakości wytwarzanych materiałów. Regularne zbieranie i archiwizowanie informacji pozwala też na bezproblemowy dostęp do danych oraz opracowywanie na ich podstawie szczegółowych raportów, dotyczących zawartości wilgoci w badanych materiałach. Wspomniane moduły sprawdzają się ponadto wszędzie tam, gdzie konieczna jest pełna lub częściowa automatyzacja procesów. Warto podkreślić, że sensory znajdujące się w tego typu urządzeniach mogą być wykorzystywane także do zbierania innych danych pomiarowych niż wilgotność (np. zawartości oleju, żywicy, białka, tłuszczu, nikotyny czy cukru). Za ich pomocą można też określić grubość powłoki czy folii wykonanej z tworzyw sztucznych bądź innych materiałów.

Oferta Omnic

W naszej ofercie znajdują się urządzenia przeznaczone do pomiarów wilgotności materiałów sypkich, występujących w postaci proszku, granulatu, płatków, wiórów i zrębków. Systemy ciągłego pomiaru wilgotności wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle budowlanym, tytoniowym, drzewnym i papierniczym oraz w laboratoriach, gdzie kontrola określonej wilgotności i temperatury w produkcie jest warunkiem koniecznym do prawidłowego przebiegu różnorodnych procesów. Dysponujemy także przyrządami odpowiedzialnymi za zbieranie danych z kruszyw, piasku, gliny, ceramiki, żużlu, węgla, trocin, peletu, a nawet żywności. Poza urządzeniami dokonującymi pomiarów wilgotności w oparciu o zasadę przewodności i pojemności, oferujemy też sondy mikrofalowe oraz czujniki NIR (bliskiej podczerwieni), które pozwalają na dokładne pomiary w całym przedziale wilgotności badanego materiału.

Wilgotność dla Materiałów Stałych i Sypkich

FL-Basic - mikrofalowa sonda wilgotności kruszyw FL-Basic - mikrofalowa sonda wilgotności kruszyw
Producent: Ludwig
Cena: 10 694,85 zł (netto: 8 695,00 zł )
szt.
zobacz więcej
FL-Standard - mikrofalowa sonda wilgotności z wymienną głowicą (opcja ATEX) FL-Standard - mikrofalowa sonda wilgotności z wymienną głowicą (opcja ATEX)
Producent: Ludwig
Cena: 14 937,12 zł (netto: 12 144,00 zł )
szt.
zobacz więcej
FL-Wapp - mikrofalowa sonda wilgotności FL-Wapp - mikrofalowa sonda wilgotności
Producent: Ludwig
Cena: 20 664,00 zł (netto: 16 800,00 zł )
szt.
zobacz więcej
FLH - Wilgotnościomierz do chmielu, konopi i żywności FLH - Wilgotnościomierz do chmielu, konopi i żywności
Producent: Schaller
Cena: 2 066,40 zł (netto: 1 680,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl