Producenci

Czujnik temperatury WiFi: funkcje, zalety i zasada działania

Termometry analogowe w przemyśle, logistyce i rolnictwie odchodzą w zapomnienie. Ich miejsce zajmują rejestratory radiowe, Bluetooth i rejestratory terminalowe NFC. W biznesie bardzo popularny jest bezprzewodowy pomiar temperatury przez WiFi. To technologia, która ma wiele zalet. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego warto wybrać czujnik temperatury powietrza WiFi, jakie ma on funkcje i jak działa.

Jak działają czujniki temperatury WiFi?

WiFi oznacza sieć komputerową bezprzewodową, umożliwiającą przesyłanie danych bez konieczności prowadzenia w obiektach okablowania. Jak działa bezprzewodowy termometr WiFi? Urządzenie ma wbudowany czuły sensor, który w trybie ciągłym, 24 godziny na dobę przetwarza dane pomiarowe na cyfrowe sygnały elektryczne. Uzyskane informacje są na bieżąco synchronizowane, zapisywane w chmurze, na dysku komputera lub na karcie pamięci.

W nowoczesnych modelach czujników pomiar temperatury WiFi analizujesz przy użyciu prostej aplikacji na telefonie lub tablecie. Dane pomiarowe sprawdzisz też przy użyciu przeglądarki internetowej na laptopie lub komputerze stacjonarnym – logując się na swoje konto, na stronie producenta oprogramowania.

Jakie funkcje ma czujnik temperatury na WiFi?

Bezprzewodowy termometr z WiFi to urządzenie wielofunkcyjne, za pomocą których szybko i skutecznie zachowujesz kontrolowany klimat wewnątrz pomieszczeń. Miernik służy zarówno do gromadzenia i przetwarzania danych, jak i ich udostępniania. System inteligentny dokonuje automatycznej archiwizacji danych pomiarowych, dzięki czemu w razie kontroli lub awarii zasilania możesz szybko sprawdzić, przeanalizować lub wygenerować w formie gotowego raportu dane historyczne, dotyczące temperatur.

Sensor temperatury WiFi możesz umieścić w lodówce, magazynie lub w chłodziarce. Czujniki współpracują również z zewnętrznymi sondami. Urządzenia te mają również opcję przełączania pomiędzy jednostkami temperatury °F a °C, funkcję samodzielnej kalibracji czy konfiguracji nadzoru nad stanem zużycia baterii i zanikiem zasilania. Inteligentny czujnik temperatury zdalny współpracuje z oprogramowaniem, dzięki któremu otrzymujesz alerty push, SMS, e-mail albo połączenia głosowe za każdym razem, gdy temperatura nagle wzrośnie lub spadnie poniżej zadanych wartości.

Kompaktowy czujnik temperatury i wilgotności WiFi dla biznesu

Obecnie coraz większą popularnością wśród inwestorów cieszą się rejestratory typu all-in-one, czyli takie, które łączą w sobie funkcje:

  • termometru,
  • wilgotnościomierza,
  • miernika pH,
  • miernika EC,
  • miernika natężenia światła,
  • miernika prędkości wiatru,
  • miernika CO2.

Kompaktowy czujnik temperatury zewnętrznej WiFi posłuży zarówno w uprawach hydroponicznych, magazynach farmaceutycznych, jak i w przemyśle spożywczym. Wielozadaniowe rejestratory świetnie sobie radzą nawet w bardzo trudnych warunkach, umożliwiając Ci zdalne kontrolowanie pomieszczeń i urządzeń chłodniczych o wilgotności do 90% i temperaturach dochodzących do -200°C.

Termometr bezprzewodowy WiFi: jakie ma zalety?

Czujnik temperatury z WiFi ma wiele zalet, z których najistotniejsze to:

  • połączenie kilku funkcji w jednym urządzeniu (pomiar temperatury, wilgotności, światła oraz innych mierników, w zależności od indywidualnych potrzeb),
  • możliwość parowania wielu zewnętrznych sensorów, sond lub smartfonów,
  • pełna integracja danych pomiarowych w chmurze,
  • szeroki zakres i precyzja pomiarów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając bezprzewodowy czujnik temperatury WiFi?

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając zdalny termometr WiFi? Na rynku znajdziesz obecnie różne modele rejestratorów do użytku komercyjnego lub prywatnego, projektowane z myślą o:

  • zachowaniu atmosfery kontrolowanej w zakładach lub magazynach,
  • utrzymaniu prawidłowej pracy instalacji grzewczych bądź wodno-kanalizacyjnych (czujnik temperatury pieca WiFi).

Wybierając czujnik temperatury wody WiFi lub termometr zewnętrzny WiFi koniecznie porozmawiaj z doradcą technicznym producenta, który podpowie Ci, czy rejestrator obsługuje polską sieć 4G bądź 5G, czy miernik możesz samodzielnie skalibrować, a także – czy dany model czujnika temperatury do pieca WiFi będzie współpracować ze sterownikiem w istniejącej instalacji grzewczej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl