Producenci

Gniazdko sterowane przez Internet/wifi – dlaczego warto?

Większość ludzi myśląc o gniazdku elektrycznym myśli o wersji tradycyjnej, która podłączona jest do instalacji elektrycznej cały czas i cały czas urządenia podłączone do niego pobierają prąd. Na szczęście ostatnimi czasy na rynku pojawiły się gniazdka sterowane przez internet, które są doskonałym uzupełnieniem dla Inteligentnego Domu. Czym jest inteligentne, sterowane przez wifi gniazdko elektryczne? Jak działa i jak wybrać dla siebie ten odpowiedni model? I w końcu, gdzie najlepiej kupić swoje własne inteligentne gniazdko?

Co to jest inteligentne gniazdko?

Na samym początku warto podać definicję tego, czym w zasadzie jest inteligentne gniazdko elektryczne. Prawda jest taka, że jest to swego rodzaju nakładka na zwykłe gniazdka 230V, które są zamontowane w każdym domu czy biurze. Ogromną zaletą inteligentnych gniazdek jest to, że potrafią one kontrolować przepływ prądu dzięki czemu można również kontrolować działanie konkretnych urządzeń. Takie gniazdko można kontrolować za pomocą specjalnej aplikacji na telefonie lub przez internet. Jak więc widać możliwości jest wiele.

Jak działa inteligentne gniazdko?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, w jaki sposób dokładnie działa inteligentne gniazdko sterowane przez Internet? Prawda jest taka, że jest to po prostu inteligentny włącznik sprzętów elektrycznych, który może być kontrolowany przez internet lub przez telefon. Warto mieć świadomość również tego, że niektóre modele mierzą również ilość zużywanej energii i monitorują napięcie sieci. Ogromną zaletą gniazdek inteligentnych, czyli tak zwanych smart plug, jest fakt że nie trzeba ich montować bezpośrednio pod instalację elektryczną, wystarczy podłączyć się nim do zwykłego gniazdka.

Jak wybrać odpowiednie gniazdko dla siebie?

Przede wszystkim, jeżeli chce się wybrać inteligentne gniazdko, najpierw warto zobaczyć jakie funkcje posiadają poszczególne modele. Oczywiście zdalne włączanie i wyłączanie urządzeń podłączonych pod to gniazdko to jest podstawowa umiejętność każdego modelu, o tym każdy kto dopiero zaczyna swoją przygodę z inteligentnymi gniazdkami powinien wiedzieć.

Ponadto warto zastanowić się nad modelami, które posiadają chociażby takie elementy jak wizualizowanie poboru energii, kontrolowanie zużycia energii czy też kontrolowanie temperatury i wilgotności otoczenia. Ponadto dobre gniazdka sterowane przez internet posiadają również funkcję wykrywania zwarcia w podłączonym urządzeniu dzięki czemu będą w stanie odciąć mu zasilanie.

Jakie sprzęty można podłączyć do takiego gniazdka?

Wiele osób zastanawia się nad tym jakie sprzęty mogą zostać włączone do gniazdka sterowanego przez internet. Prawda jest taka, że w zasadzie można podłączyć do niego wszystko to co podłącza się do tradycyjnego gniazdka. Możesz za tym podłączyć do niego czajnik, telewizor, oświetlenie, żelazko, pralkę, piekarnik, zmywarkę, ekspres do kawy czy sprzęt audio. Tak naprawdę ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia. Bo jakby nie patrzeć, to gniazdko sterowane przez internet przede wszystkim musi spełniać takie same funkcje jakie spełnia tradycyjne gniazdko.

Gdzie kupić gniazdko sterowane przez wifi?

A gdzie kupić gniazdko sterowane przez WiFi? Przede wszystkim warto jest sprawdzić sklepy internetowe ponieważ są one najlepiej wyposażone w sprzęt oferujacy tego rodzaju technologie. Ponadto to właśnie w internecie można znaleźć gniazdka w różnych cenach i można wybrać takie, które jednocześnie spełnia wszystkie wymagania, które mu stawiamy, ale nie będzie przy tym bardzo drogie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl