Rejestrator temperatury i wilgotności WiFi ze złączem Ethernet - UbiBot GS1 WiFi ETH

Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 019,00 zł 1019.00
Cena netto: 828,46 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: UbiBot
Kod produktu: UBI-GS1-AETH1RS(DS1)

Opis

Rejestrator temperatury i wilgotności WiFi ze złączem Ethernet RJ45 i wyświetlaczem LCD
Bez żadnych opłat abonamentowych - wystarczy samo urządzenie i zasięg WiFi lub sieć LAN

GS1 umożliwia bezprzewodowe monitorowanie środowiska w czasie rzeczywistym i zapewnia zdalny dostęp do danych w dowolnym miejscu na świecie. Wszystkie informacje są automatycznie synchronizowane z platformą danych poprzez WiFi lub sieć LAN/Ethernet.

Urządzenie obsługuje dwa sposoby synchronizacji danych: 2.4GHz WiFi i kabel Ethernet. W środowisku, w którym WiFi jest niedostępne lub niestabilne rozwiązaniem jest zastosowanie kabla Ethernet z wtyczką RJ45.

Model ten posiada wbudowane wewnętrzne czujniki temperatury i wilgotności. Można do niego podłączyć sondy zewnętrzne z interfejsem RS485, takie jak czujnik temperatury TH30S-B czy sonda temperatury i wilgotności gleby. Wersja GS1-AETH1RS(1DS) obsługuje dodatkowo czujniki temperatury na kablu (DS18B20).

Urządzenie GS1 obsługuje Ethernet o przepustowości 100 Mb/s lub niższej. Jest jednak kompatybilny z ruterami i przełącznikami gigabitowymi obsługującymi auto-negocjowanie prędkości (większość dostępnych na rynku). Ze względu na port Ethernet model ten nie jest wodoszczelny.

UbiBot® GS1 wykorzystuje najnowsze technologie IoT, aby zapewnić stabilny monitoring środowiska i wysoką wydajność. Wykonuje pomiary przez całą dobę i automatycznie synchronizuje dane z platformą UbiBot® IoT bezprzewodowo przez WiFi lub przez kabel Ethernet RJ45.

Wyraźny ekran 4" wyświetla dane na bieżąco. Dostęp do odczytów urządzenia można również uzyskać w czasie rzeczywistym przez aplikację UbiBot lub za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca na świecie.

Platforma IoT oparta na chmurze IT oferuje zaawansowaną analizę danych i zarządzanie nimi. Wszystkie urządzenia można skonfigurować na jednym koncie UbiBot za pomocą aplikacji UbiBot App. Pozwala ona również na ustawianie powiadomień w czasie rzeczywistym - jeśli pomiary wykroczą poza określony przez Ciebie zakres, platforma powiadomi Cię za pośrednictwem aplikacji, poczty elektronicznej lub innych metod, umożliwiając Ci szybką reakcję, zanim dojdzie do kosztownych szkód. Platforma IoT daje użytkownikom dostęp do danych i historii w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub dowolnej przeglądarki. Urządzenie współpracuje z IFTTT (If-This-Than-That), co pozwala na budowanie niestandardowych połączeń z innymi inteligentnymi urządzeniami.

Urządzenie umożliwia przełączanie pomiędzy jednostkami temperatury °F/°C. Możliwa jest kalibracja przez użytkownika. Rejestrator może przechowywać ponad 300.000 rekordów w swojej pamięci wewnętrznej, co zabezpiecza przed przerwami związanymi z awariami internetu. W przypadku braku możliwości komunikacji UbiBot GS1 przechowuje odczyty zapewniając tym samym ciągłość historii danych.

Użytkownik może samodzielnie ustalać interwał synchronizacji danych, a tym samym ustawiać optymalny czasu pracy na bateriach względem częstotliwości rejestrowania danych. Urządzenie obsługuje trzy rodzaje zasilania: posiada akumulator litowy, złącze USB typu C 5V i 12V. Wbudowany akumulator 2900mAh zapewnia długi czas pracy.

Użytkownik może zdalnie sprawdzić napięcie baterii oraz ustawić reguły powiadomień związanych z poziomem jej naładowania, reguły dla powiadomień związanych z awarią sieci lub przekroczonymi progami alarmowymi mierzonych wartości. Dostępne są alerty przez email, powiadomienia w aplikacji na smartfony, przez SMS, połączenie telefoniczne oraz API HTTP. W przypadku trybów tekstowego i głosowego mogą mieć zastosowanie opłaty.

Nie jest wymagana subskrypcja za przechowywanie danych w chmurze. Do każdego rejestratora producent oferuje bezpłatnie 200 MB miejsca. Wystarcza ono aby przechowywać dane przez 2 lata przy domyślnych ustawieniach pomiarów. Również eksport danych w formacie CSV (Excel) i PDF jest bez dodatkowych opłat.

Do rejestratora można podłączyć:

Komplet zawiera:

● 1 x urządzenie UbiBot GS1
● 1 x instrukcja obsługi (jez. polski)
● 1 x kabel USB

Na stronie ubibot.pl można przeczytać więcej o czujnikach temperatury i wilgotności GS1.

Dane techniczne

Wymiary 11.5 x 9 x 5.5 cm
Materiały Ognioodporny ABS+PC
Wodoodporność nie
Zakres temperatury -20℃ to 60℃( -4℉ to 140℉)
Umiejscowienie czujnika temperatury czujnik wewnętrzny i opcjonalna sonda zewnętrzna
Dokładność pomiaru temperatury ±0.3 ℃
Zakres wilgotności 10% ÷ 90% RH
Umiejscowienie czujnika wilgotności czujnik wewnętrzny i opcjonalna sonda zewnętrzna
Dokładność pomiaru wilgotności ±3%
Zakres oświetlenia 0-83k lux
Dokładność pomiaru światła ±2%
Funkcje wyświetlacza bieżące odczyty z czujników wewnętrznych i zewnętrznych
Alarmy SMS, email, push, połączenie telefoniczne
Komunikacja Ethernet/LAN oraz WiFi 2.4GHz, kanały 1-13 (WiFi w pasmie 5GHz NIE jest obsługiwane)
Typ baterii Akumulator litowy 3000mAh
Oprogramowanie i/lub aplikacja mobilna Chmura IT, aplikacje na smartfony i komputery z Windows i Mac OS
Zakres pomiarowy -20 °C ÷ 60 °C, 10 ÷ 90% RH
Pojemność pamięci pomiarów 300.000
Rodzaj rejestratora System pomiarowy
Rodzaj sondy Czujnik wewnętrzny i sonda zewnętrzna
Wyświetlacz LCD Tak
Diody LED Nie
Transfer danych LAN / Ethernet, WiFi
GPS Nie

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl