Syrinx WiFi - bezprzewodowy system do monitorowania temperatury i wilgotności (opis)

Wysyłka w: 5 dni
Cena: 0,00 zł 0.00
Cena netto: 0,00 zł
ilość zestaw
dodaj do przechowalni
Producent: Tecnosoft
Kod produktu: Syrinx

Opis

Syrinx - bezprzewodowy system WiFi/SMS do monitorowania temperatury i wilgotności

Syrinx to bezprzewodowy system do pomiaru temperatury i wilgotności w magazynach, halach, chłodniach, laboratoriach, szpitalach, muzeach, lodówkach i zamrażarkach. W punktach pomiaru umieszcza się rejestratory radiowe ZED, które obsługują do dwóch czujników. Czujniki te mogą mierzyć samą temperaturę lub temperaturę i wilgotność (w zależności od modelu sondy).

Model rejestratora Rodzaj komunikacji radiowej z serwerem Opcje zasilania Obsługa sond zewnętrznych
ZED WiFi-A sieć WiFi producenta (dodatkowy moduł EAP podłączany do LAN) bateryjne
bateryjne + zasilacz
zasilacz
2 gniazda dla 2 sond temperatury lub temperatury i wilgotności
ZED WiFi-B dowolna sieć WiFi dostępna w miejscu instalacji zasilacz 1 sonda temperatury lub temperatury i wilgotności
ZED SMS komunikacja z serwerem przez SMS jako nośnikiem informacji (wymaga karty SIM) zasilacz 1 sonda temperatury lub temperatury i wilgotności

System zdalnie odczytuje datę ważności kalibracji sondy i inteligentnie rozpoznaje wymianę jednego czujnika na inny. Ułatwia to proces re-kalibracji sond: użytkownik może sam wymienić czujnik z wygasającym certyfikatem na nowy. Zdemontowany czujnik można odesłać do producenta w celu ponownego skalibrowania. System rozpoznaje taką zamianę, automatycznie odczytuje zdalnie datę ważności nowo zamontowanej sondy i ustawia w systemie przypomnienie o konieczności jej wymiany przed upływem ważności certyfikatu kalibracji.

Nie ma ograniczeń co do typów czujników i ich konfiguracji w zestawie — każdy ZED obsługuje dowolną konfigurację sond (np. czujnik nr 1 tylko do temperatury, czujnik nr 2 do pomiaru zarówno temperatury jak i wilgotności). Zamawiając rejestrator ZED należy pamiętać o zakupieniu odpowiedniej sondy (lub dwóch).

Dane zebrane z podłączonych sond moduł ZED przesyła drogą radiową na serwer systemu. W podstawowej wersji rejestratory ZED wymagają obecności radiowych punktów dostępu EAP (Ethernet Access Point), które zapewniają pokrycie radiowe. Dany EAP tworzy wydzieloną sieć WiFi dla grupy modułów ZED (maksymalnie 199 rejestratorów). Jeśli jest taka potrzeba, np. z uwagi na dużą powierzchnię magazynu czy hali, to w celu zapewnienia zasięgu WiFi na całej jej powierzchni można zainstalować dodatkowe EAP'y. Te z kolei przesyłają dane do głównego serwera systemu o nazwie Syrinx.

Serwer systemu Syrinx występuje w dwóch wariantach konfiguracyjnych. Może to być dedykowane urządzenie z systemem (Syrinx L) lub samo oprogramowanie Syrinx do zainstalowania na serwerze/komputerze klienta.

Zbierane w czasie rzeczywistym dane z sond są przesyłane na centralny serwer systemu i mogą być wyświetlane w oprogramowaniu FridgeLog Z. Oprogramowanie to można zainstalować na jednym lub więcej liczbie komputerów firmowych (dane są współdzielone pomiędzy użytkowników) wykupując odpowiednią liczbę licencji (zabezpieczonych przez klucz sprzętowy USB). Jedną z zalet oprogramowania jest brak limitu na liczbę rejestratorów (może być ich kilkaset) użytych do wygenerowania pojedynczego raportu z procesu mapowania rozkładu temperatury na dużych powierzchniach magazynów.

Ważną cechą systemu jest możliwość informowania na bieżąco o alarmach na zdefiniowane adresy email i/lub numery telefonów komórkowych (przez SMS).

Osobom zainteresowanych dostępem do danych pomiarowych na wydzielonym i skonfigurowanym do pracy przez producenta stanowisku roboczym oferujemy w pełni skonfigurowany komputer PC z zainstalowanym na nim oprogramowaniem użytkownika FridgeLog Z (Syrinx Desktop).

Dostępne są następujące sondy zewnętrzne do systemu Syrinx:

Główne cechy i funkcje

 • Bezprzewodowa transmisja danych z czujników na centralny serwer.
 • Alarmy przez email i/lub SMS z podziałem na grupy odbiorców.
 • Archiwum pomiarów dla każdego punktu pomiaru.
 • Szybka i prosta wymiana sond w celu re-kalibracji, bez przerw w monitoringu.
 • Jednoczesny wgląd w dane pomiarowe z wielu stanowisk (login i hasło definiowane per użytkownik).
 • Użytkownik może samemu łatwo wymienić baterie w modułach ZED.

Zalety

 • Duża dokładność pomiaru i możliwość re-kalibracji czujników.
 • Długa żywotność baterii w bezprzewodowych modułach ZED WiFi-A (nawet przy dwóch zainstalowanych sondach) — do 13 miesięcy przy transmisji na serwer centralny zebranych danych pomiarowych w paczkach co 15 minut. Moduł ZEDWiFi-A można zamówić również z opcją zasilania zewnętrznego (baterie zabezpieczają wtedy przed zanikiem napięcia sieciowego). 
 • Zgodny z normami HACCP i ISO.
 • Bezpieczna bezprzewodowa transmisja danych wykorzystująca technologię Zigbee WiFi.
 • Dane przechowywane są w pamięci rejestratora ZED dopóki nie zostanie potwierdzony ich odbiór przez serwer Syrinx. Dzięki temu system jest odporny na ewentualne zakłócenia lub niedostępność sieci radiowej. Każdy ZED posiada pamięć na zapis 66.000 próbek (1 kanał) / 33.000 (2 kanały). Przykładowo, przy podłączonej jednej sondzie temperatury i pomiarach co 15 minut wewnętrzna pamięć rejestratora ZED wystarczy na 687,5 dnia (czyli prawie dwa lata).
 • Szybki, tani i prosty proces re-kalibracji czujników.
 • Możliwość budowy rozległych instalacji (pojedynczy EAP zapewnia zasięg WiFi w promieniu około 100 m) dzięki elastycznej architekturze sieci umożliwiającej użycie wielu takich modułów (moduły spełniają rolę regeneratorów sygnału dla innych modułów).

Wady

 1. Rejestratory ZED WiFi oraz ZED SMS wymagają stałego zasilania sieciowego 230V.
 2. Do rejestratorów ZED WiFi oraz ZED SMS można podłączyć tylko jedną sondę T (wliczona w cenę urządzenia) lub T+RH.

Parametry systemu

System Syrinx w wersji z rejestratorami ZED WiFi-A składa się z:

 • Rejestratorów ZED z sondami – modułów radiowych z możliwością pomiaru samej temperatury lub temperatury i wilgotności (zależy od typu sondy).
 • Ethernet Access Point (EAP) – radiowych punktów dostępu zapewniający pokrycie WiFi i dostęp do LAN.
 • Syrinx L – lokalnego serwera systemu zarządzającego m.in. alarmowaniem użytkowników przez SMS i/lub email.
 • Modemu USB do powiadomień SMS.
 • FridgeLog Z – oprogramowania na komputer użytkownika.

  

 

Dokumentacja

Wideo

Dane techniczne

Zakres pomiarowy -80 °C ÷ 200 °C, 0 ÷ 100% RH
Pojemność pamięci pomiarów 66.000
Rodzaj rejestratora System pomiarowy
Rodzaj sondy Wymienna sonda zewnętrzna
Wyświetlacz LCD Tak
Diody LED Tak
Transfer danych WiFi + SMS
GPS Nie
Stopień ochrony IP IP67 (pyłoszczelny/krótkie zanurzenie w wodzie)

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl