

Producent
Temperatura
Cena
-
od
do
Świadectwa wzorcowania - profesjonalna kalibracja dla Twojej aparatury pomiarowej
Jako importer i dystrybutor specjalistycznej aparatury kontrolno-pomiarowej, oferujemy zarówno świadectwa wzorcowania, jak i certyfikaty re-kalibracji. Dzięki tej dokumentacji masz pewność, że Twoje przyrządy pomiarowe spełniają określone, aktualne wymagania metrologiczne.
Aby zapewnić naszym Klientom najwyższe standardy obsługi, nawiązaliśmy współpracę z zaufanymi laboratoriami akredytowanymi przez instytucje nadrzędne, takie jak Polskie Centrum Akredytacji (PCA), włoska jednostka akredytująca Accredia czy austriacka jednostka akredytująca będąca częścią Federalnego Ministerstwa Pracy i Gospodarki.
Procedura i czas oczekiwania na świadectwo kalibracji
Nasze laboratoria przygotowują certyfikaty kalibracji i re-kalibracji (świadectwa wzorcowania) różnych modeli rejestratorów temperatury, wilgotności i ciśnienia. Procedura uzyskania świadectwa wzorcowania miernika obejmuje wysłanie aparatury do siedziby Omnic, dołączenie informacji o wybranych punktach pomiarowych oraz przekazanie rejestratora do laboratorium. Po zakończonej analizie, otrzymasz zwrotnie swoje urządzenie wraz z certyfikatem kalibracji.
Realizacja zamówień certyfikacji w Omnic trwa zwykle od 2 do 14 dni, a czas ten zależy od ilości zleceń i obłożenia danego laboratorium. Podany okres nie obejmuje czasu wysyłki zamówienia.
Przewiń w dół, aby kontynuować czytanie i dowiedzieć się więcej o szczegółach dotyczących naszych produktów oraz dodatkowych usług.















Zawartość świadectwa wzorcowania
Świadectwo wzorcowania zawiera usystematyzowane dane dotyczące specyfikacji miernika, metody pomiarowej, warunków środowiskowych, wyników i niepewności pomiaru oraz zgodności z wymaganiami. Dokumentacja zawiera również dane podmiotu certyfikującego i użytkownika urządzenia pomiarowego.
Dodatkowe usługi związane ze świadectwem wzorcowania
Jako specjaliści w dziedzinie aparatury pomiarowej, oferujemy również dodatkowe usługi, takie jak wymiana baterii i uszczelki w niektórych modelach rejestratorów, co może być wymogiem technicznym i warunkiem utrzymania prawidłowej pracy urządzenia.
Ważność świadectwa wzorcowania
Okres ważności świadectwa wzorcowania zależy od branży, regulujących je przepisów oraz wymagań certyfikacji, takich jak ISO lub GAP. W zależności od tych czynników, ważność certyfikatu wzorcowania narzucana jest przez odpowiednie rozporządzenia lub standardy. Jeśli nie jest to wskazane inaczej, przyjmuje się, że urządzenia elektroniczne powinny być wzorcowane co najmniej raz do roku.
W przypadku dodatkowych pytań dotyczących ważności świadectwa wzorcowania, bieżących zamówień czy terminów realizacji naszych usług, zachęcamy do kontaktu z nami.
Zapraszamy również do odwiedzenia naszego bloga, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat świadectw wzorcowania mierników elektrycznych, rejestratorów temperatury, wilgotności i ciśnienia. W naszych wpisach poruszamy również kwestie związane z aktualizacją świadectwa wzorcowania oraz różnicami pomiędzy legalizacją a certyfikacją przyrządów pomiarowych. Warto być na bieżąco, dlatego serdecznie zachęcamy do lektury!