Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Temperatura
Wilgotność
Cena
  • od
    do

Certyfikaty Laboratorium z akredytacją PCA

W naszym sklepie istnieje możliwość zamówienia certyfikatu kalibracji oraz re-kalibracji, czyli tzw. świadectw wzorcowania, dla wszystkich rejestratorów temperatury, wilgotności i ciśnienia. Dokumenty te wystawiane są przez laboratorium posiadające stosowną akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA), zajmującego się weryfikacją podmiotów odpowiadających za ocenę zgodności. Wzorcujemy od -200°C do +1450°C i od 0% do 100% RH. Certyfikaty mogą dotyczyć jednego lub więcej parametrów pomiarowych. W momencie zamawiania usługi ważne jest aby wskazać, dla jakich konkretnie wartości temperatury, wilgotności i ciśnienia ma zostać skontrolowane dane urządzenie pomiarowe. W podanych przez zamawiającego punktach pomiaru laboratorium z akredytacją zweryfikuje wskazania wartości temperatury, wilgotności i/lub ciśnienia danego urządzenia względem wzorca. Posiadany certyfikat gwarantuje, iż zbierane i archiwizowane przy pomocy urządzenia dane, są precyzyjne i zgodne ze stanem faktycznym. Pozwala to w pełni kontrolować wszelkie procesy produkcyjne, przy zachowaniu najwyższej jakości wytwarzanych dóbr oraz wymaganych standardów bezpieczeństwa. Akredytacja PCA potwierdza również wiarygodność zebranych danych i stanowi dowód na poprawną pracę urządzenia pomiarowego.

Częstotliwość odnawiania certyfikatu, czyli re-kalibracji, zależna jest od branży. Wynika zwykle z przepisów, rekomendacji producenta lub potrzeb dokumentacji procesów. W wielu branżach, takich jak przemysł spożywczy i farmaceutyczny, przyjmuje się konieczność wzorcowania urządzeń co 12 miesięcy. Osobą, która jest zwykle najlepiej poinformowana w zakładzie produkcyjnym w tym zakresie jest zwykle technolog lub kierownik produkcji. Często to właśnie oni znają proces produkcyjny na tyle dobrze, żeby dobrać wartości dla którym ma zostać wykonane wzorcowanie oraz i ustalić częstotliwość ponownej kalibracji mierników i czujników.

W celu uzyskania certyfikatu kalibracji lub re-kalibracji (świadectwa wzorcowania), logger lub rejestrator należy przesłać do siedziby sklepu Omnic. W przypadku wyboru rodzaju certyfikatu, przy którym punkty kalibracji nie zostały określone przez producenta, należy podać informację, dla jakich wartości temperatury oraz wilgotności powinno zostać przeprowadzone wzorcowanie. Usługa kalibracji zajmuje zwykle do 15 dni roboczych (bez uwzględnienia transportu). Koszty dostarczenia oraz odesłania urządzenia w całości pokrywa nabywca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl