Producenci

Akcesoria rozszerzające możliwości pomiarowe wilgotnościomierzy

Rejestrator wilgotności pozwala na pomiar wilgoci w materiałach budowlanych, takich jak beton, drewno czy cegła. Dzięki temu możliwe jest szybkie rozpoznanie problemów typu destrukcyjny wpływ wody na strukturę i kondycję ścian. Nie zawsze jednak urządzenie to zapewnia właściwy pomiar. Błędów można spodziewać się przykładowo przy testach na większych głębokościach lub w trudno dostępnych miejscach. Wówczas pomocne okazują się akcesoria rozszerzające możliwości wilgotnościomierzy.

Rejestrator wilgotności – poprawa wydajności dzięki dodatkowym sondom pomiarowym

Zarówno wilgotnościomierze igłowe, jak i bezigłowe mają ograniczone pole działania przy próbach wykonania pomiaru w głębi materiału. Są one jednak wyposażone w specjalne złącza, które pozwalają na podłączenie dodatkowych sond. Dzięki temu możliwe staje się kontrolowanie poziomu wilgoci na głębokości powyżej 10 cm. Jest to akcesorium szczególnie przydatne przy wykonywaniu analiz w obrębie nieszczelnych ościeżnic drzwiowych i okiennych.

Igły izolowane – niezastąpione przy głębokiej penetracji

W przypadku konieczności dokonania głębokiej penetracji w podłodze, ścianach czy grubych belach drewna, bardzo pomocne okazują się tzw. igły izolowane. W tym przypadku konieczne jest nawiercenie otworu i wsunięcie do niego igły z niezaizolowaną końcówką. Dzięki temu pomiar wykonywany jest tylko przez samą końcówkę tego urządzenia. Pozwala to uniknąć błędów w postaci wykonania analizy na mniejszej głębokości, niż powinno mieć to miejsce.

Sonda młotkowa – akcesorium niezbędne u stolarza

Jeśli nie ma możliwości wywiercenia otworu w materiale, którego wilgotność ma zostać zmierzona, warto wówczas skorzystać z sondy młotkowej. W celu wykonania testu wbija się igłę urządzenia w powierzchnię wybranego materiału, by po chwili odczytać poziom wilgotności na głębokości do 2,5 cm. Akcesorium tego typu jest niezastąpione przede wszystkim w warsztacie stolarskim, ponieważ w ten sposób można określić, czy drewno jest wystarczająco suche, by zacząć je obrabiać.

Rejestrator wilgotności jest urządzeniem, które niestety nie zawsze pozwala dokonać pomiaru na odpowiedniej głębokości. Wówczas niezastąpione są dodatkowe akcesoria rozszerzające jego możliwości. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie analizy w strukturze o grubości powyżej 10 cm, a niekiedy przekraczającej nawet 40 cm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl