Mierniki wilgotności papieru i tektury

Wilgotnościomierz to elektroniczne urządzenie do pomiaru wilgotności papieru lub tektury. Sprawdza się szczególnie wśród producentów, przetwórców oraz sprzedawców papieru, tektury i opakowań drewnopochodnych. W trakcie transportu, składowania czy magazynowania papier wymaga bowiem specjalnych warunków klimatycznych, które najczęściej oscylują w granicach 20°C oraz wilgotności na poziomie 50-55%.

Rejestratory wilgotności powszechnie stosuje się do automatycznego monitorowania warunków panujących w magazynach oraz w drukarniach. Mierniki wykorzystujące innowacyjne rozwiązania technologiczne, takie jak zaawansowane przetwarzanie danych cyfrowych, zapewniają prawidłowe odczyty na różnych etapach procesów produkcyjnych. Stosowanie wilgotnościomierza skutecznie eliminuje też wszelkie problemy związane z jakością i różnego typu deformacjami papieru.

Oferta Omnic

Mierniki dostępne w ofercie naszego sklepu służą do pomiarów wilgotności w sprasowanym materiale, w ryzach (rolach), belkach, w zrębkach, peletach, trocinach oraz w masie celulozowej. Posiadają wyjątkowo przyjazny dla użytkownika interfejs konfiguracyjny, funkcję rejestracji danych oraz zaawansowaną diagnostykę. Ponadto charakteryzują się niską wagą i niewielkimi gabarytami. Moduły zapewniają natychmiastowy wynik pomiarów tzw. metodą nieniszczącą oraz oferują możliwość wyboru kalibracji dla materiałów papierniczych o zróżnicowanej gęstości i gramaturze. Należy podkreślić, że wszystkie mierniki oferowane w naszym sklepie mogą być dostarczone ze świadectwem wzorcowania producenta lub akredytowanego laboratorium.

Czujnik wilgotności wstęgi papieru MF-P-HTD / MF-S-HTD Czujnik wilgotności wstęgi papieru MF-P-HTD / MF-S-HTD
Producent: Schaller
Cena: 58 154,40 zł (netto: 47 280,00 zł )
szt.
zobacz więcej
PMP - Wilgotnościomierz do papieru w stosach PMP - Wilgotnościomierz do papieru w stosach
Producent: Schaller
Cena: 5 785,92 zł (netto: 4 704,00 zł )
szt.
zobacz więcej
RP6 - Wilgotnościomierz do sprasowanej makulatury RP6 - Wilgotnościomierz do sprasowanej makulatury
Producent: Schaller
Cena: 22 789,44 zł (netto: 18 528,00 zł )
szt.
zobacz więcej
PM5 - Wilgotnościomierz do papieru w belach PM5 - Wilgotnościomierz do papieru w belach
Producent: Schaller
Cena: 13 402,08 zł (netto: 10 896,00 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl