Producenci

Czy jednorazowy rejestrator temperatury to ekonomiczne rozwiązanie? – poradnik

Rejestrator temperatury to urządzenie służące do monitorowania temperatury w określonym miejscu. Urządzenia tego typu są niezbędne wszędzie tam, gdzie konieczne jest kontrolowanie temperatury podczas realizacji poszczególnych procesów technologicznych, ze względu na jej wpływ na jakość produktów końcowych. Dostępne na rynku rejestratory charakteryzują się jednak bardzo zróżnicowaną specyfikacją.

Rejestrator jednorazowy czy wielorazowy?

Rejestratory zasadniczo można podzielić na dwie grupy – jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Pierwsze z nich mogą zostać użyte tylko raz. Przykładowo znajdują więc zastosowanie w transporcie międzynarodowym w jedną stronę, monitorując m.in. produkty w chłodniczym łańcuchu dostaw. W takim przypadku jest to zarówno praktyczne, jak i ekonomiczne rozwiązanie, gdyż urządzenia te są znacznie tańsze i w prosty sposób można poddać je utylizacji. Jeśli natomiast rejestratory temperatury będą stosowane w zakładach przemysłowych do kontroli parametrów w powtarzalnych procesach, warto wybrać urządzenia wielokrotnego użytku.

Jednorazowy rejestrator temperatury – charakterystyka

Rejestratory jednorazowe to niewielkie urządzenia, które bez problemu można umieścić w nietypowych, trudno dostępnych lokalizacjach. Posiadają one wbudowaną pamięć, w której zapisywane są wyniki pomiarowe. Przesył danych może odbywać się przykładowo za pomocą NFC, co sprawia, że komunikacja między urządzeniem pomiarowym a odbiornikiem odbywa się bezprzewodowo oraz bez konieczności dostępu do sieci WiFi. Urządzenia te bardzo często wyposażone są również w dodatkowe funkcje, takie jak np. geolokalizacja GPS czy możliwość skanowania kodów kreskowych monitorowanych produktów.

Ekonomiczne rozwiązanie

Szukając rozwiązania ekonomicznego, należy przede wszystkim zastanowić się, w jakiego typu procesach i w jakich warunkach otoczenia, będzie odbywało się monitorowanie temperatury. Urządzenia jednorazowe posiadają wiele praktycznych cech, dzięki którym ich zastosowanie w wybranych sektorach przemysłu będzie jedynym słusznym sposobem na kontrolę poziomu temperatury. Ich wykorzystanie będzie najbardziej opłacalne przede wszystkim wszędzie tam, gdzie potrzeba kontroli jest procesem jednostkowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl