Producenci

Jak sprawdzić temperaturę wody w pralce przemysłowej?

W profesjonalnych pralniach temperatura wody w pralce ma kluczowe znaczenie dla jakości procesu czyszczenia różnych materiałów. Kiedy jest ona zbyt niska, trudno wywabić zaschnięte plamy, kiedy zaś przekracza dopuszczalne wartości, tkaniny niszczą się i kurczą. Jak sprawdzić temperaturę wody w pralce, gdy chcemy upewnić się, że urządzenie działa prawidłowo?

Standardowy czujnik temperatury w pralce bywa zawodny

Przemysłowe automaty do prania wodnego pracują w trybie ciągłym i naturalną konsekwencją intensywnego użytkowania jest to, że z czasem zaczynają one ulegać awariom. Jednym z najważniejszych elementów każdej pralki, obok silnika i grzałki, jest czujnik temperatury, który współpracuje z termostatem. Czym jest termostat? To urządzenie, służące do regulacji ciepła i utrzymania określonej temperatury wody wewnątrz bębna.

Podczas intensywnego użytkowania pralek może dochodzić do sytuacji, że pomimo prawidłowych ustawień panelu sterowania po zakończonym praniu tkaniny pozostają brudne, pełne zagnieceń lub zdeformowane. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Jedną z nich jest wadliwie działający czujnik temperatury. Nawet jeśli wskazuje on temperatury bliskie temperaturze zadanej, różnica kilku stopni Celsjusza może znacząco wpłynąć na jakość procesu pralniczego.

Jak sprawdzić czujnik temperatury wody w pralce?

Po czym poznać, że układ sterowania temperaturą w pralce nie działa jak należy? Jak sprawdzić czujnik temperatury w pralce? Wystarczy zastosować metodę dotykową. Sprawdzi się ona zarówno w przypadku standardowych pralek automatycznych domowych, jak i bardziej zaawansowanych pralek przemysłowych. Na czym ona polega? Po uruchomieniu pralki czekamy około 10-15 minut, a następnie sprawdzamy dłonią, czy szyba drzwiczek jest ciepła. Jeśli mimo pracy urządzenia szkło pozostaje zimne, może to oznaczać, że czujnik albo termostat nie działa prawidłowo.

Pracownicy pralni wodnych, odpowiedzialni za obsługę automatów, powinni też na bieżąco obserwować wskazania panelu sterowania. Kiedy któryś z elementów przestaje działać poprawnie, urządzenie wyświetla komunikaty o błędach. W wyniku usterki automat wstrzymuje pracę lub nie dopiera rzeczy. Gdy nie wiemy, jak sprawdzić czujnik temperatury w pralce, najlepiej skontaktujmy się z serwisantem. Doświadczony konserwator dokona szczegółowej analizy stanu technicznego pralki, a następnie naprawi lub wymieni wadliwe części.

Nieodpowiednia temperatura wody w pralce przemysłowej: skutki dla biznesu

Brudna odzież, niedomyta pościel i sfilcowane tkaniny to nie jedyne problemy, wynikające z nieprawidłowych wskazań czujników temperatury w pralkach profesjonalnych. Kiedy wydajność i efektywność pralki spada, wzrasta niezadowolenie klientów. Sfrustrowany, rozgrzewany konsument z pewnością podda usługę reklamacji. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że rozwścieczony klient wystawi pralni negatywną opinię w internecie i zażąda zwrotu pieniędzy za uszkodzone lub przebarwione rzeczy.

Bez wątpienia każdy, kto chce rozwijać firmę w branży pralniczej, powinien postawić na nowe technologie. Warto dokonywać regularnych przeglądów urządzeń i inwestować w wysokiej jakości czujnik temperatury wody w pralce lub w wodoodporne rejestratory temperatury, dzięki którym można uniknąć przestojów i utraty cudzego mienia (odzieży roboczej, tekstyliów itd.).

Jak sprawdzić czujnik temperatury w pralce miernikiem?

Pranie mocno zabrudzonych tkanin wymaga zastosowania wysokich temperatur wody oraz użycia silnych detergentów. Cały proces pralniczy powinien być monitorowany na kilka sposobów, przy użyciu standardowych czujników, wbudowanych w mechanizm pralki oraz za pomocą specjalistycznych sond zewnętrznych wodoodpornych. Pracownik pralni ustala temperaturę wody w pralce, korzystając z panelu sterowania, a jakość pracy czujnika może monitorować dzięki zatapialnym rejestratorom temperatury.

Na polskim rynku dostępne są różne modele wodoodpornych rejestratorów temperatury do zastosowań profesjonalnych. Na uwagę zasługują między innymi rejestratory typu Tinytag Splash 2 (TG-4105 umożliwia monitorowanie temperatur w zakresie od -30°C do +105°C!) i Tinytag Aquatic 2 (rejestruje temperatury do +70°C). Oba modele rejestratorów działają wraz z oprogramowaniem, które umożliwia odczyt i archiwizację danych pomiarowych. Oba rejestratory można stosować w pralkach pod warunkiem, że nie będą narażone na wirowanie i obijanie się o ściany bębna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl