Producenci

Jak zautomatyzować monitorowanie magazynów dzięki łączności WiFi

Instalacja kompleksowego systemu monitorowania środowiska w Państwa magazynie może mieć kluczowe znaczenie dla zachowania standardów branżowych podczas przechowywania i transportu towarów wrażliwych na temperaturę. UbiBot oferuje szereg rozwiązań bezprzewodowego monitoringu temperatury, które pozwalają na wysyłanie alarmów, rejestrowanie temperatur i automatyczne przesyłanie danych na zewnątrz, umożliwiając zdalny dostęp na komputerze, tablecie lub smartfonie.

 

Wzrost liczby przepisów prawnych oznacza, że monitorowanie temperatury i wilgotności ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego składowania zarówno w magazynie, jak i podczas transportu.

 

Ponadto prowadzenie dokładnych i spójnych rejestrów danych jest niezbędne do udowodnienia należytej staranności w przestrzeganiu tych standardów. System, który alarmuje użytkownika o wszelkich naruszeniach zadanych poziomów temperatury i wilgotności, a także rejestruje dane, jest niezwykle korzystny zarówno dla bezpiecznego przechowywania towarów, jak i przyszłych inspekcji, audytów i raportowania.

 

Gama rejestratorów danych UbiBot podłączonych do sieci WiFi bezprzewodowo rejestruje i przechowuje dane w chmurze IoT, systemie online, który pozwala na monitorowanie, zarządzanie i analizę danych z wielu urządzeń w wielu lokalizacjach, a wszystko to w jednym miejscu. Gdy urządzenie zostanie wprowadzone w tryb alarmowy, do określonych wcześniej odbiorców jest automatycznie wysyłana wiadomość e-mail z informacją, kiedy zostało wyzwolone i w jakiej temperaturze.

 

Każdy rejestrator posiada własne programowalne ustawienia, w tym konfigurowalne górne/dolne progi alarmowe i częstotliwość rejestracji danych (od 1 minuty do 24 godzin), co oznacza, że różne obszary i produkty mogą być monitorowane według różnych specyfikacji.

 

Różne opcje sprzętowe czujników obejmują zasilanie akumulatorowe, wymienne baterie lub zasilanie sieciowe, a także modele, które posiadają ekrany LCD do lokalnego wyświetlania danych na żywo.

 

Poza magazynowaniem, ważne jest monitorowanie towarów w transporcie, ponieważ odpowiedzialność za stan ładunku spoczywa na firmach i osobach przewożących towary. Można to zrobić na dwa sposoby.

 

Możliwe jest rozszerzenie bezprzewodowego systemu monitorowania poprzez zainstalowanie w każdym pojeździe transportowym rejestratora danych WiFi, który może rejestrować dane przez cały czas podróży i przesyłać je do chmury w miejscach odjazdu i przyjazdu, gdzie połączy się z automatycznie z siecią WiFi. Można również wykorzystać router 4G znajdujący się w pojeździe.

 

Jednak najbardziej wygodnym rozwiązaniem jest użycie rejestratorów, które oferują łączność przez WiFi, a w czasie gdy sieć bezprzewodowa jest niedostępna, przełączają się na automatycznie na transmisję danych przez sieć komórkową. Wykorzystują w tym celu kartę SIM dowolnego operatora mobilnego wkładaną bezpośrednio do urządzenia.

Najbardziej zaawansowane technologicznie rejestratory, takie jak UbiBot GS1-PL4G1RS, oferują nie tylko przesyłanie danych pomiarowych on-line, ale również śledzenie przemieszczania się pojazdu transportującego dzięki wbudowanemu w rejestrator modułowi GPS z aktywną anteną zewnętrzną.

 

Alternatywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie transportowych loggerów tempeartury rejestrujących dane z możliwością ich późniejszego przesłania na komputer. Dedykowane oprogramowanie umożliwia tworzenie raportów dotyczących temperatury i wilgotności zarejestrowanych podczas transportu, które można przeglądać po podłączeniu rejestratora do komputera.

Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości monitorowania temperatury i wilgotności dopasowanych do Twoich wymagań skontaktuj się z nami już teraz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl