Producenci

Jakie parametry powinien mieć rejestrator temperatury wykorzystywany w trudnych warunkach otoczenia?

Pomiar i rejestracja temperatury pełnią istotną rolę w branżach takich jak uprawa roślin, produkcja, przechowywanie i transport żywności, czy też farmaceutyka. Dla zapewnienia prawidłowego przebiegu procesów produkcyjnych czy prac laboratoryjnych konieczny jest stały monitoring temperatur panujących np. wewnątrz szklarni, w chłodni, w lodówkach z lekami i szczepionkami. Warunki panujące w takim otoczeniu często są ekstremalne. Szklarnie zwykle są miejscami o wysokiej temperaturze i wilgotności, a w chłodniach temperatury spadają znacznie poniżej zera. Rejestrator temperatur wykorzystujący zaawansowane technologie oraz nowoczesne oprogramowanie umożliwia stały pomiar temperatur, nawet w bardzo trudnych warunkach otoczenia.

Stały monitoring temperatur za pomocą urządzeń bezprzewodowych

Profesjonalne wielofunkcyjne rejestratory temperatur umożliwiają stały monitoring temperatur wewnątrz danego pomieszczenia lub na zewnątrz, a także bieżący dostęp do pomiarów aktualnych i danych historycznych zapisanych w pamięci wewnętrznej. Rejestratory wyposażone są w ekrany LCD umożliwiające wizualizację danych. Urządzenia bezprzewodowe stwarzają możliwość ich zamontowania w miejscach trudno dostępnych, bez konieczności przeciągania przewodów. Dostęp do pomiarów możliwy jest zdalnie za pomocą sieci komórkowej wraz z aplikacją na smartfonie lub poprzez WiFi, co eliminuje konieczność częstych wizyt w monitorowanym pomieszczeniu. Rejestratory wykorzystywane do pomiaru ekstremalnych wartości powinny być wyposażone w system alarmowania (za pomocą maila, SMS, połączenia głosowego lub innego interfejsu) w sytuacji gdy temperatura wykroczy poza wskazany zakres.

Szeroki zakres monitorowania temperatur

Dla umożliwienia pomiarów temperatury w chłodniach laboratoryjnych lub transportowych, gdzie notowane są rekordowo niskie temperatury lub w myjniach-dezynfektorach przemysłowych, gdzie dla odmiany temperatury mogą być bardzo wysokie, istotny jest zakres monitorowania temperatury przez urządzenie. Ważne aby rejestrator posiadał odpowiednio szeroki zakres (możliwa jest rozpiętość nawet -200°C ÷ +250°C), co gwarantuje jego uniwersalne wykorzystanie.

Ochrona urządzenia przed niekorzystnymi warunkami

Rejestrator temperatury zamontowany na zewnątrz pomieszczeń lub w miejscach, gdzie jest narażony na działanie wody, powinien posiadać obudowę wodoodporną lub dodatkowe wyposażenie w postaci wodoodpornego etui. Dobrze jeżeli urządzenie posiada obudowę bryzgoszczelną i pyłoszczelną, o czym informują oznaczenia stopnia ochrony IP65 lub IP67.

Rejestrator temperatury wykorzystywany w trudnych warunkach otoczenia, powinien umożliwiać stały monitoring temperatury (najlepiej zdalny), bez konieczności częstego nadzorowania miejsca uzyskiwania pomiarów. Urządzenie powinno cechować się odpowiednią skalą oraz trwałością i odpornością na niekorzystne warunki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl