Producenci

Pomiar wilgotności tytoniu a jakość wyrobów

Kontrola wilgotności tytoniu jest bardzo istotna, gdyż pozwala zmniejszyć ilość niepożądanych elementów w trakcie młócenia oraz znacząco poprawia wydajność przetwarzania surowca. Pomiar wilgotności tytoniu umożliwia dokładną analizę półproduktu i zwiększa szybkość reakcji w przypadku nagłej zmiany wartości parametru. W tym celu wykorzystuje się specjalny miernik, który kontroluje poziom wilgoci na każdym etapie produkcji. Instalacja nowoczesnego systemu pomiaru wilgotności w konsekwencji poprawia więc jakość wyrobu i pozwala zmniejszyć koszty jego produkcji.

Dlaczego odpowiedni poziom wilgoci jest tak ważny?

Proces młócenia odbywa się z zachowaniem odpowiedniego stopnia ciepła i wilgoci. Dzięki temu tytoń jest elastyczny i bez problemu można załadować go do młockarni. Nieodpowiednia ilość wilgoci praktycznie uniemożliwia prawidłowe usunięcie włókien liści, a w konsekwencji twarde resztki mogą przebić osłonkę papierosa. Pomiar wilgotności tytoniu zapobiega więc stratom i obniża ogólne koszty produkcji. Co ciekawe, zainstalowane czujniki pozwalają również kontrolować temperaturę oraz zawartość składników, takich jak cukier, nikotyna czy rozmaite dodatki smakowe.

Zasada działania i zalety systemu pomiaru wilgotności

Nowoczesny system pomiaru wilgoci pracuje w podczerwieni, umożliwiając ciągłą i bezdotykową kontrolę poziomu tego parametru. Ponadto posiada specjalne filtry dostosowane do pracy w trudnych warunkach otoczenia. Może zostać zainstalowany przed i za suszarkami, nożycami czy grzałkami, a także w innych mało dostępnych miejscach.

Jego największe zalety to:

  • dokładność pomiarów nawet do 0,1%,
  • wytrzymała konstrukcja odporna na zmiany materiałowe,
  • prosta i intuicyjna obsługa,
  • niskie koszty utrzymania,
  • możliwości produkcji wysokojakościowego tytoniu,
  • zapobieganie stratom podczas produkcji.

System pomiaru wilgotności jest dedykowany dla producentów tytoniu, którym zależy nie tylko na niskich kosztach produkcji, ale także na wysokiej jakości wyrobów. Zapewnia on bowiem niezawodną kontrolę oraz jest w pełni wydajny i bardzo precyzyjny. Doskonale spełnia zatem swoje funkcje, począwszy od procesu młócenia, aż po pakowanie produktów. Warto dodać, że system jest bardzo uniwersalny, więc może być stosowany do pomiaru wilgotności tytoniu różnego rodzaju (np. do żucia lub cygar).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl