Producenci

Rejestratory Tinytag używane do weryfikacji pracy automatycznej stacji pogodowej

Rejestratory temperatury i wilgotności względnej Tinytag są wykorzystywane w badaniach klimatycznych do zapisu danych używanych do weryfikacji odczytów z automatycznej stacji meteorologicznej.

Te solidne rejestratory danych monitorują warunki środowiskowe zapewniając odczyty służące do porównania z automatyczną stacją meteorologiczną oraz przekazywane do Met Office (narodowy serwis meteorologiczny Wielkiej Brytanii) i Climatological Observers Link.

David King jest amatorem klimatologiem, który prowadzi stronę internetową www.weatherwithouttechnology.co.uk Celem prowadzonego przez niego projektu jest pokazanie, że nie potrzeba nowoczesnych technologii aby przewidywać pogodę na trzy i więcej miesięcy do przodu, a w niektórych przypadkach nawet prognozować ją z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem, przy założeniu rozsądnej stałej dokładności (85/90%). Z witryny korzystają liczne firmy, organizacje, amatorzy interesujący się obserwacją pogody i profesjonaliści, a także prasa z Wielkiej Brytanii.

Metody Davida łączą ze sobą wpływ faz księżyca ze sprawdzonymi, przetestowanymi i wiarygodnymi danymi dotyczącymi jego wpływu na pogodę; pływów, zmian obserwowanych w przyrodzie, zachowań ptaków, zwierząt, flory i fauny. Do analizy wykorzystuje około 5000 znanych mu wiarygodnych przekazów słownych dotyczących obserwacji zmian pogody jak również danych zebranych lokalnie przez ostatnie 40 lat. Całość tworzy sprawdzoną i przetestowaną metodologię, która pozwala tworzyć schematy/prognozy pogodowe na kilka miesięcy na przód. David udowodnił, że nowoczesna technologia jest nieoceniona w prognozowaniu krótkoterminowym (pogoda z dnia na dzień), jednak żaden system komputerowy nie jest w stanie zastąpić danych płynących z obserwacji przyrody przez człowieka.

David używa rejestratora danych Tinytag Plus 2 i termohigrometru Tinytag TH-2500 do rejestracji temperatury i wilgotności względnej. Oba rejestratory są umieszczone w klatce meteorologicznej (klatka Stevensona) i używane do stałego 24-godzinnego monitorowania. Rejestrują dane równolegle do automatycznej stacji pogodowej DAVIS VP2, w celu ich weryfikacji, która znajduje się w innym miejscu ogrodu. Zapewniają również weryfikację danych dla certyfikowanych i przetestowanych termometrów max/min i termometrów standardowych, używanych również w tej samej klatce Stevensona.

Zbierane dane pogodowe są codziennie przesyłane na stronę internetową Met Office Weather Observations Website (WOW) i przekazywane co miesiąc do Climatological Observers Link (COL), organizacji, która od ponad 40 lat publikuje miesięczne raporty pogodowe. Dane te są również wykorzystywane w przypadku indywidualnych zapytań o dane pogodowe dla danego dnia lub okresu (wiele firm ubezpieczeniowych wykorzystuje tego typu dane w swojej działalności).

David uważa, że rejestratory Tinytagi są wiarygodne, solidne i dokładne. Powiedział o nich: "Są one dokładnie tym, czego potrzebuję w swojej pracy. Baterie mają długą żywotność, są praktycznie bezawaryjne. Nie mógłbym bez nich pracować!"

Królewskie Towarzystwo Meteorologiczne (RmetS) zakupiło Tinytagi, które wypożycza członkom towarzystwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl