TR-3600 - Radiowy rejestrator temperatury i wilgotności ze zintegrowanymi sensorami - Tinytag Ultra Radio

Wysyłka w: 10 dni
Cena netto: 1 624,50 zł
Cena brutto: 1 998,14 zł 1998.14
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Gemini
Kod produktu: TR-3600

Opis

Radiowy rejestrator temperatury i wilgotności ze zintegrowanymi sensorami (-20 do +55°C/0 do 95% RH)

Rejestrator danych monitoruje temperatury od -20 do +55°C i od 0 do 95% wilgotności względnej powietrza za pomocą wbudowanych czujników. Konstrukcja rejestratora sprawia, że idealnie nadaje się do dyskretnego monitorowania pomieszczeń w budynkach. Przesyła informacje poprzez odbiornik USB lub LAN do komputera zarządzającego systemem.

Ten radiowy rejestrator temperatury i wilgotności działa z wykorzystaniem łączności bezprzewodowej. Wymaga odbiornika i oprogramowania Tinytag Explorer Connect (SWCD-0080).

Rejestratory radiowe Tinytag mogą być używane łącznie z innymi rejestratorami danych Tinytag Plus LAN/Ethernet w ramach jednej sieci w celu zapewnienia bezproblemowych pomiarów na danym obiekcie. Zaprojektowanie systemu powinno uwzględniać układ pomieszczeń, dostępność gniazdek LAN/Ethernet oraz specyficzne dla danego miejsca warunki propagacji fal radiowych.

Sposób działania

Po zainstalowaniu przez użytkownika oprogramowania Tinytag Explorer Connect na komputerze z Windows i skonfigurowaniu odbiornika(-ów) systemu radiowego, każdy rejestrator po włączeniu staje się częścią radiowej sieci typu "mesh" (inne rejestratory pośredniczą w przesyłaniu danych z danego rejestratora jeśli nie jest on w zasięgu głównego odbiornika systemu).

Rejestrator można skonfigurować w taki sposób, aby rejestrował w zdefiniowanym przez użytkownika odstępie czasu, od pomiaru co 2 minuty do pomiaru raz na 10 dni.

W przypadku zaniku kontaktu radiowego z systemem pamięć rejestratora wystarcza na kontynuowanie pomiarów przez około 2 tygodnie dla pomiarów wykonywanych co 10 minut. Zapamiętane dane pomiarowe są automatycznie przekazywane do komputera sterującego systemem po przywróceniu połączenia radiowego. 

Zasięg radiowy

Rejestrator pracuje w pasmie 868 Mhz. Częstotliwości te łatwo przenikają przez większość ścian wewnętrznych, ale zasięg radiowy może zostać czasami zostać zmniejszony od 30% do 80% (czasami jest odwrotnie — jest on zwiększony, nawet dwukrotnie w stosunku do zakresu nominalnego, ze względu na odbicia od ścian, dachów i itp.)

Chociaż fale radiowe często nie są w stanie przeniknąć przez metalowe przeszkody (np. ścianę lodówki lub ścianę z blachy falistej), to okazuje się, że sygnał często przedostaje się przez szczeliny wokół uszczelek drzwi, okien i otworów wentylacyjnych, zapewniając bezproblemową komunikację.

Woda nie ma dużego wpływu na zasięg radiowy w tym pasmie, więc mokre ściany nie stanowią żadnego problemu. Jednak sygnał radiowy nie przedostanie się przez pomieszczenie wypełnione np. półkami z owocami lub butelkowaną wodą.

Ogromną zaletą rejestratorów Tinytag jest zastosowanie architektury sieci typu mesh. Dzięki temu rejestratory zainstalowane w miejscach o słabym zasięgu z głównej stacji nadawczo-odbiorczej są w stanie przekazywać dane do centralnego komputera (serwera) za pośrednictwem innych rejestratorów systemu. Użytkownik nawet nie musi o tym wiedzieć — wszystko konfiguruje się automatycznie.

Zasilanie bateryjne

Żywotność baterii: ok. 12 miesięcy

Kiedy baterie rejestratora osiągną niski poziom, to w programie Tinytag Explorer Connect pojawi się ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania baterii, a dioda LED z przodu rejestratora będzie migać na czerwono.

Gdy pojawią się pierwsze ostrzeżenia o niskim poziomie baterii, to rejestrator będzie działać jeszcze przez około dwa tygodnie.

Podczas wymiany baterii dane przechowywane w rejestratorze nie ulegają utracie.

Zasilanie sieciowe

Rejestrator może być również zasilany z sieci za pomocą zasilacza sieciowego.

Jeśli zasilanie 230V zostanie odłączone, to baterie rejestratora będą podtrzymywały jego pracę do czasu przywrócenia zasilania.

Uwaga: Ten rejestrator może być używany tylko z zasilaczem ACS-0005 Tinytag.

Najczęstsze zastosowania

 • Galerie i muzea sztuki
 • Szkoły i placówki oświatowe
 • Biura i miejsca pracy
 • Przemysł lekki i magazyny

Główne cechy

 • Monitorowanie temperatury i wilgotności
 • Rejestratory można łączyć w sieć akwizycji danych 
 • Łatwy w instalacji
 • Alarmowe wiadomości e-mail
 • Typowy zasięg 200m (w terenie bez przeszkód)
 • Wysoka dokładność i rozdzielczość odczytu
 • 12-miesięczna żywotność baterii
 • Monitor niskiego poziomu naładowania baterii
 • Bateria wymienialna przez użytkownika

Dokumentacja

Wideo

Dane techniczne

Zakres pomiarowy -20 °C ÷ 55°C, 0 ÷ 95% RH
Pojemność pamięci pomiarów 2.730
Rodzaj rejestratora System pomiarowy
Rodzaj sondy Czujnik wewnętrzny
Wyświetlacz LCD Nie
Diody LED Tak
Transfer danych Pasmo radiowe 868 Mhz
GPS Nie
Stopień ochrony IP IP20 (duże ciała stałe/bez ochrony przed wodą)

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl