Producenci

Bezprzewodowe i przewodowe (LAN) rejestratory temperatury

Rejestratory temperatury i wilgotności, które można podzielić na 4 grupy ze względu na sposób komunikacji radiowej:

  1. NFC (Near Field Communication) - to znana z kart płatniczych technologia "zbliżeniowa" przesyłania danych na małe odległości. W przypadku rejestratorów "terminalem" jest smartfon lub tablet z systemem Android z zainstalowaną aplikacją producenta. Rejestrator programuje się i odczytuje z niego dane zbliżając do niego na kilka sekund smartfon. Urządzenia z tej grupy mają w nazwie "NFC", np. TempNFC.
  2. Bluetooth - podobnie jak NFC, ale zasięg komunikacji smartfon-rejestrator wynosi w sprzyjających warunkach kilkadziesiąt metrów (20-50m). Dzięki temu, oprócz bezprzewodowego programowania pracy rejestratora, użytkownik może obserwować na bieżąco na ekranie swojego telefonu dane pomiarowe przesyłane przez rejestrator. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane do transportu. Kierowca ma wgląd w odczyty temperatury (i otrzymuje alarmy) z kilku na raz rejestratorów umieszczonych w części towarowej auta. Urządzenia z tej grupy mają w nazwie "BLE", np. TempBLE.
  3. WiFi - są to bezprzewodowe rejestratory WiFi, umieszczane na stałe w pomieszczeniach z kontrolowanym klimatem, chłodziarkach, zamrażarkach (również z sondami zewnętrznymi na kablu) z których dane przesyłane są do centralnej jednostki odpowiedzialnej za ich przechowywanie oraz alarmowanie użytkowników o przekroczonych wartościach progowych (w tym przez email i SMS). System Syrinx firmy Tecnosoft pozwala na monitorowanie zarówno wilgotności (dedykowane sondy) jak i temperatury już od -80°C
  4. Rozwiązania radiowe specyficzne dla danego producenta:
    • Systemy przeznaczone do autoklawów (np. firmy Tecnosoft). System taki składa się z komputera z Windows z oprogramowaniem do tworzenia raportów, konfiguracji oraz komunikacji ze zdalnym rejestratorem/-ami umieszczonymi w autoklawie. Komunikacja z takimi rejestratorami odbywa się przez moduł radiowy podłączany do portu USB komputera. Urządzenia z tej grupy często mają w nazwie "radio", np. S-Radio.
    • Systemy radiowe podobne do WiFi przeznaczone do monitorowania temperatury i wilgotności zarówno w pomieszczeniach, lodówkach, chłodniach i transporcie, jak i na dużych obszarach. System Sensorist są to radiowe (pasmo 868Mhz) rejestratory wilgotności i temperatury o zasięgu działania do 800m (maksymalna odległość pomiędzy rejestratorem zasilanym bateryjnie a bazą podłączoną do internetu). Dane zapisywane są do chmury i dostępne przez dowolną przeglądarkę internetową z dowolnego miejsca na świecie. Dedykowane aplikacje na system iOS (iPhone/iPad) i Android pozwalają na monitoring bieżących oraz podgląd historycznych danych. Użytkownik może dowolnie skonfigurować alarmy otrzymywane na telefon oraz email.
Rejestrator temperatury i wilgotności z GPS - UbiBot GS1 WiFi LTE Rejestrator temperatury i wilgotności z GPS - UbiBot GS1 WiFi LTE
Producent: UbiBot
Cena: 1 429,00 zł (netto: 1 161,79 zł )
szt.
zobacz więcej
TempNFC S  jednorazowy rejestrator temperatury TempNFC S jednorazowy rejestrator temperatury
Producent: Tecnosoft
Cena: 129,00 zł (netto: 104,88 zł )
szt.
zobacz więcej
TempNFC bezprzewodowy rejestrator temperatury TempNFC bezprzewodowy rejestrator temperatury
Producent: Tecnosoft
Cena: 230,00 zł (netto: 186,99 zł )
szt.
zobacz więcej
  • nowość
TempNFC RC bezprzewodowy rejestrator temperatury TempNFC RC bezprzewodowy rejestrator temperatury
Producent: Tecnosoft
Cena: 263,00 zł (netto: 213,82 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl