Producenci

Na co zwrócić uwagę, wybierając termometr z alarmem do pieca CO?

Kontrola temperatury w piecu CO jest rutynowym, a jednocześnie bardzo ważnym działaniem, dzięki któremu możesz w porę wykryć poważne awarie i zapobiec wybuchom. Obecnie do monitorowania temperatur w instalacjach grzewczych coraz więcej osób wykorzystuje termometr z alarmem. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia pomiarowego.

Czujnik temperatury z alarmem: co to jest?

Czym jest czujnik temperatury z alarmem do pieca CO? To niewielkich rozmiarów miernik, który pracuje w trybie ciągłym i czuwa nad tym, by temperatura pieca nie spadła, ani nie wzrosła powyżej przyjętych wartości. W czujnikach CO wykorzystywane jest zjawisko termoelektryczne, polegające na przemianie różnicy temperatur na napięcie elektryczne. Zebrane dane widoczne są w formie cyfrowej na wyświetlaczu miernika lub na urządzeniu mobilnym, z którym czujnik współpracuje zdalnie.

Urządzenie, jakim jest czujnik temperatury pieca z alarmem, umożliwia całodobowy monitoring temperatur zarówno w obrębie samego pieca, jak i pozostałych elementów instalacji CO. Informacje o przekroczeniu dopuszczalnych wartości temperatur miernik przekazuje w kilku różnych formach:

  • jako sygnał świetlny (widać wówczas migającą, czerwoną lub pomarańczową diodę LED),
  • jako sygnał dźwiękowy (ciągły albo przerywany).

Inteligentny termometr elektroniczny z alarmem do pieca CO wysyła również alerty, komunikaty i wiadomości typu SMS oraz e-mail na urządzenia mobilne: smartfony, tablety albo na komputery stacjonarne. Za każdym razem, gdy nastąpi anomalia i nagłe odchylenie temperatury od zadanych wartości, użytkownik otrzymuje powiadomienie w czasie rzeczywistym.

Termometr z alarmem do pieca: rodzaje

Jaki wybrać termometr z alarmem temperatury? Możliwości są różne, w opcji masz bowiem zarówno mierniki przewodowe, jak i bezprzewodowe WiFi, czujniki do montażu na stałe lub przenośne, analogowe (występują coraz rzadziej) bądź cyfrowe (z wyświetlaczem albo klasyczną podziałką). Producenci termometrów do CO z alarmem oferują też mierniki o zróżnicowanych zakresach temperatur, na przykład:

  • od -50°C do 100°C (standardowe mierniki, najczęściej wykorzystywane do użytku domowego),
  • od -50°C do +300-600°C (termometry do zastosowań przemysłowych, komercyjnych),
  • od -100°C do +300°C.

Termometry do pieca CO pracują autonomicznie albo współtworzą system inteligentnej instalacji. Urządzenia te mogą mieć również dodatkową sondę pomiarową (lub kilka sond). Wybierając termometr z sondą i alarmem do firmy, miej na uwadze, że istnieją różne klasy szczelności obudowy mierników (wskaźnik IP): wodoodporne, pyłoodporne, bryzgoszczelne, odporne na zanurzenia. Najczęściej stosowane w instalacjach CO są czujniki ze wskaźnikiem IP65 lub IP66, odporne na przenikanie pyłów i ochlapanie wodą.

Termometr do pieca z alarmem: zasilanie

Kolejną, istotną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę, kupując termometr CO z alarmem, jest zasilanie. W autonomicznych, energooszczędnych rejestratorach najczęściej jako źródło zasilania są stosowane baterie AA, AAA, ½ AA lub akumulatory litowe. Baterie pracują zwykle nieprzerwanie rok lub dłużej. Nowoczesny termometr cyfrowy z alarmem to urządzenie zaprojektowane w taki sposób, by maksymalnie wydłużyć i zoptymalizować czas pracy baterii, z opcją konfiguracji częstotliwości pomiaru.

Termometr z alarmem do CO: pamięć pomiaru i inne inteligentne rozwiązania

Jaki kupić termometr elektroniczny z sondą i alarmem do pieca CO? Jeśli szukasz profesjonalnego rejestratora do firmy, postaw na urządzenia bezprzewodowe, wyposażone w czułą sondę i opcję zapisu oraz archiwizacji danych (pamięć pomiarowa może wynosić nawet do 300.000 pozycji).

Często bywasz poza firmą i nie masz czasu, by samodzielnie, na miejscu monitorować pracę pieca, skorzystaj z inteligentnego oprogramowania. W opcji smart czujnik temperatury pieca współpracuje z aplikacją na telefonie, na swoim mobilnym urządzeniu widzisz, czy piec funkcjonuje poprawnie i masz pełną kontrolę nad bezpieczeństwem mienia oraz ludzi, znajdujących się w budynku. Wystarczy Ci komputer lub smartfon z zainstalowaną aplikacją producenta, by w kilka sekund sprawdzić temperaturę pieca CO z każdego miejsca na świecie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl