Producenci

Zawartość wilgoci w tytoniu

Pomiar wilgotności tytoniu

Czujnik wilgotności tytoniu model 828 to flagowy okręt serii rejestratorów pracujących w podczerwieni firmy MoistTech. Swoją ugruntowaną pozycję zawdzięcza niezrównanej wydajności pomiaru i jakości kontroli wilgotności tytoniu na wszystkich etapach produkcji.

Wiedza i doświadczenie specjalistów z laboratorium projektowego MoistTech nie ma sobie równych dzięki wieloletniej współpracy z producentami tytoniu. Personel firmy wciąż rozwija produkty dla przemysłu tytoniowego demonstrując tym samym swoje zaangażowanie w rozwój przemysłu tytoniowego.

Kontrola pracy suszarni jest najbardziej wrażliwym obszarem procesu produkcji tytoniu. Przetwarzane są tysiące kilogramów na godzinę. Objętość, temperatura i wilgotność wejściowa surowca jest zmienna. Czujnik wilgotności tytoniu MoistTech model 828 zapewnia użytkownikowi możliwość monitorowania i kontrolowania tego procesu z dokładnością do dziesiętnych części procenta.

Instalacja rejestratora na linii produkcyjnej zapewnia producentom wyjątkowo dokładne i precyzyjne pomiary wilgotności tytoniu oraz pewność i powtarzalność procedur kontrolnych. W większości przypadków urządzenie jest w stanie precyzyjnie zmierzyć wilgotność z dokładnością do 0,1%. Przekłada się to na poprawę jakości gotowego wyrobu i znaczne oszczędności kosztów.

Przetwarzanie liści tytoniu

Kontrola wilgotności jest niezwykle ważna, aby poprawić wydajność przetwarzania surowca i zmniejszyć ilość elementów nieporządanych w procesie młócenia. Wysoka dokładność i szybkość reakcji na zmiany wilgoci pozwala producentowi na przeprowadzenie 100% kontroli przy jednoczesnej optymalizacji procesu poprzez wytwarzanie produktu wysokiej jakości przy niskich kosztach.

Proces młócenia wymaga kondycjonowania tytoniu za pomocą ciepła i wilgoci, tak aby stał się wystarczająco elastyczny i aby mógł być wprowadzony do młockarni.

Jeśli nie zostanie zachowana odpowiednia ilość wilgoci, włókna liści tytoniu nie zostaną prawidłowo usunięte. Jeśli w papierosie znajdzie się zbyt wiele twardych włókien, to mogą przebić osłonkę papierosa powodując tym samym straty.

Od początku procesu młócenia do pakowania produktu końcowego, wilgoć jest kluczem do produkcji tytoniu wysokiej jakości.

Czujniki do ciągłego pomiaru i kontroli wilgotności tytoniu mogą również mierzyć temperaturę oraz zawartość składników tytoniu takich jak cukier, nikotyna i dodatki smakowe.

Pomiar wilgotności tytoniu

Zastosowanie czujnika w produkcji tytoniu

Przetwornik NIR firmy MoistTech może być używany do ciągłej analizy wilgotności liści tytoniu w dowolnym miejscu linii produkcyjnej oraz w procesie ich wstępnego przetwarzania. Poniższa lista określa zakres zastosowania miernika wilgotności tytoniu. Dokładność jaką można osiągnąć przy pomocy IR-868 zależy od rodzaju próbek i możliwości ich zbadania. W przypadku tytoniu w liściach i tytoniu w paskach błędy w próbkowaniu będą większe niż w przypadku tytoniu ciętego ze względu na zmienność formy produktu.

 • Tytoń do żucia
 • Tytoń do cygar
 • Tytoń cięty
 • Tytoń ekspandowany
 • Tytoń w paskach
 • Pomiar zawartości nikotyny
 • Tytoń do fifek
 • Tytoń zrekonstruowany
 • Mieszanki tytoniu
 • Tytoń orzeźwiający
 • Tytoń w całych liściach

Produkcja tytoniu

Opracowanie przez MoistTech zaawansowanej serii czujników NIR do pomiaru w czasie rzeczywistym spowodowało, że firma stała się liderem w dziedzinie kontroli procesu wilgotności w przemyśle tytoniowym.

Uzyskane przez lata doświadczenie związane z procesem produkcji tytoniu pozwoliło na opracowanie najbardziej dokładnego, bezdotykowego analizatora wilgotności pracującego w trybie ciągłym i dostarczającego dane w czasie rzeczywistym.

Przetwornik wilgotności IR-3000 oraz czujnik wilgotności tytoniu IR-828 są znane z wytrzymałej konstrukcji i odporności na trudne warunki panujące w fabrykach tytoniu. Dokładność pomiaru tych czujników jest niezależna od wysokości/grubości produktu, szybkości przepływu, oświetlenia otoczenia ani temperatury. W większości zastosowań dokładność pomiaru wynosi 0,1%.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl