MoistTech IR-828 - System Ciągłego Pomiaru Wilgotności Tytoniu

Wysyłka w: 14 dni
Cena netto: 0,00 zł
Cena brutto: 0,00 zł 0.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MoistTech
Kod produktu: MTH-IR-828

Opis

System ciągłego pomiaru wilgotności tytoniu

IR-828 to miernik wilgotności tytoniu typu NIR (bliskiej podczerwieni) firmy MoistTech, który służy do natychmiastowego, bezdotykowego i ciągłego pomiaru wilgotności. Został zaprojektowany specjalnie do stosowania w przetwórstwie tytoniu. Zastosowano w nim precyzyjne filtry i algorytmy w celu dostosowania do trudnych warunków występujących podczas przetwarzania tytoniu. Niezrównany pod względem wydajności, stabilności, niezawodności, łatwości użytkowania i niskich kosztów utrzymania, wilgotnościomierz do tytoniu IR-828 jest odpowiedzią na potrzeby kontroli wilgotności tytoniu w obróbce wstępnej, przetwarzaniu liści i krojonego tytoniu.

Model 828 posiada wytrzymałą konstrukcję i jest odporny na trudne warunki panujące w fabrykach tytoniu. Czujnik ten jest niewrażliwy na zmiany materiałowe, takie jak wielkość, wysokość i kolor mierzonego surowca. System zapewnia ciągłe, wiarygodne odczyty. Wymagana jest jedynie jednorazowa kalibracja podczas pierwszego uruchomienia urządzenia. Natomiast jego konstrukcja optyczna jest całkowicie bezobsługowa. System ciągłego pomiaru wilgotności tytoniu pozwala personelowi obsługi na dokonywanie natychmiastowych zmian w procesie w oparciu o pomiary w czasie rzeczywistym.

Urządzenia nie można kupić przez e-sklep. Cenę miernika można poznać po przesłaniu zapytania o ofertę podając numer NIP.

Dokonując tysięcy pomiarów na sekundę, czujnik umożliwia użytkownikom optymalizację procesu on-line i radykalną poprawę jakości produktu, zapewniając zarówno oszczędność energii, jak i potencjalną zwiększoną produktywność przy niższych stratach surowca.

Model 828 wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty pozwalające na instalację w najbardziej ekstremalnych miejscach. Dodatkowo, dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu analizującemu pomiary system jest niewrażliwy na przerwy w występowaniu badanego produktu. Na jakość pomiaru wilgotności nie mają wpływu ani przerwy w mierzonym surowcu ani pojawienie się w zasięgu pomiaru ciał obcych, odkrytych fragmentów przenośników taśmowych czy ślimakowych. Dane takie są usuwane z obliczeń pomiarowych, co zapewnia najdokładniejszy z możliwych odczyt wilgotności.

Miejsce instalacji

Wilgotnościomierz do tytoniu model 828 ma wiele zastosowań, w tym: przed i za suszarkami (cylindry kondycjonujące), nożycami, grzałkami i liniami rekonstrukcyjnymi. Model 828 może być również instalowany na przenośnikach taśmowych, ślimakowych i ciągnionych, zsypach, pojemnikach magazynowych i suszarniach fluidalnych. Skonsultuj się z nami w celu uzyskania informacji na temat wyboru konkretnego rozwiązania.

Dodanie opcji podstawy i stojaka zapewnia dodatkową możliwość natychmiastowego pomiaru poza linią produkcyjną w warunkach pracy ciągłej.

Zastosowanie miernika

MoistTech cieszy się światową renomą dzięki wyjątkowo dokładnym czujnikom NIR (bliskiej podczerwieni) i oprogramowaniu do badania, pomiaru i kontroli wilgotności. Najnowsza wersja modelu IR-828 czujnika wilgotności tytoniu wraz z oprogramowaniem mogą być skonfigurowane i skalibrowane do różnorakiego wykorzystania różnych na wszystkich etapach przetwarzania tytoniu.

Pomimo, że pomiar wilgotności jest najczęściej wybieranym przez producentów zastosowaniem miernika tytoniu, to urządzenie może służyć również do określania zawartości nikotyny, cukrów, dodatków smakowych i temperatury.

W typowych instalacjach jako czujniki wilgotności produkty firmy MoistTech nadają się idealnie do jej precyzyjnego pomiaru i kontroli. Tysiące rejestratorów wilgotności pracuje na świecie nie tylko do pomiaru wilgotności, ale również do innych zastosowań, takich jak pomiar i kontrola grubości powłoki, zawartości żywicy, oleju, białka, tłuszczu, nikotyny, cukru, przypraw, grubości folii z tworzyw sztucznych i wielu innych składników.

Przykłady zastosowań w przemyśle tytoniowym

Miernik wilgotności IR-828 - wilgotnościomierz do tytoniu, jest używany do analizy wilgotności tytoniu w trybie ciągłym we dowolnej lokalizacji w procesie przetwarzania liści tytoniu i przy jego obróbce wstępnej. Poniższa tabela przedstawia zastosowanie i typowy zakres dla różnych pomiarów wilgotności tytoniu. Dokładność, jaką można osiągnąć, zależy od formy próbek. Ze względu na niejednorodność badanego materiału błędy pomiarowe w przypadku tytoniu w formie całych liści są większe niż w przypadku pomiaru tytoniu ciętego.

Zastosowanie Wilgotność Dokładność
Całe liście lub paski GTL lub wstępne oddzielone 5-35% 0,25%

Krajanka

5-35% 0,25%
Ponownie suszone tafle cięte 15-30% 0,20%
Gotowa mieszanka tytoniowa 12-18% 0,05%
Tytoń walcowany, tytoń poddany obróbce wodą 20-50% 0,20%
Tytoń ekspandowany 5-15% 0,10%
Tytoń zwijany 10-20% 0,15%
Tytoń cięty krótko 10-15% 0,20%
Tytoń do fajek 12-25% 0,20%
Tytoń do żucia 10-40% 0,30% 
Tytoń do cygar 10-20%  0,20% 

Przyrząd do pomiaru wilgotności online może być instalowany w konfiguracji pojedynczej lub wieloczujnikowej.

Opcje komunikacji

Komunikacja z głowicami czujnika może odbywać się za pośrednictwem laptopa, operatorskiego ekranu dotykowego opartego na komputerze PC, sieci zakładowej RS232/422/485 i połączenia LAN Ethernet (TCP/IP). Nowe protokoły są ciągle dodawane w miarę pojawiania się ich zastosowaniach przemysłowych. System wyposażony jest w trzy analogowe wejścia / wyjścia 4-20 mA, izolowane, zasilane autonomicznie.

Korzyści dla użytkownika

  • Monitorowanie jakości produktu - umożliwia natychmiastowe dostosowanie linii produkcyjnych w celu poprawy jakości i spójności produktu
  • Optymalizacja procesu - pozwala na 100% monitorowanie procesu produkcyjnego w celu zmniejszenia ilości produktu, który jest niezgodny ze specyfikacją
  • Oszczędność zużycia paliwa - zmniejszenie zużycia energii, ponieważ proces suszenia może być lepiej kontrolowany
  • Oszczędność wody - zmniejszenie zużycie wody poprzez ciągłe monitorowanie wilgotności
  • Zapobieganie pyleniu - pomaga zmniejszyć ryzyko wybuchów z powodu zapylenia

Dowiedz się więcej

Zajrzyj na stronę MoistTech.pl, aby dowiedzieć się więcej o bezkontaktowych czujnikach wilgotności NIR.

Dane techniczne

Zakres pomiarowy 0 ÷ 95% wilgoci
Rodzaj rejestratora System pomiarowy
Rodzaj sondy Czujnik wewnętrzny
Wyświetlacz LCD Tak
Diody LED Nie
Transfer danych Ethernet, RS232/422/485, 4-20 mA
GPS Nie
Stopień ochrony IP IP65 (pyłoszczelny/struga wody)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl