MoistTech IR-3000C - System Ciągłego Pomiaru Wilgotności, Grubości Powłoki i Temperatury Papieru

Wysyłka w: 14 dni
Cena netto: 0,00 zł
Cena brutto: 0,00 zł 0.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MoistTech
Kod produktu: MTH-IR-3000C

Opis

IR-3000C - system ciągłego pomiaru wilgotności, grubości powłoki i temperatury w przetwórstwie papieru i przemyśle papierniczym

Firma MoistTech opracowała czujnik IR-3000C do natychmiastowego, bezdotykowego pomiaru dla przemysłu przetwórczego papieru i przemysłu papierniczego działającego w najbardziej wymagających środowiskach produkcyjnych.

Często na efektywność procesu przetwarzania mają wpływ zmiany masy powłoki, nieefektywna kontrola wilgotności, grubości i/lub temperatury. Firma MoistTech jest zaangażowana w przemysł przetwórstwa papieru i przemysł papierniczy od ponad 40 lat, tworząc rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta. Seria 3000C zapewnia niezawodne odczyty w trybie ciągłym po jednorazowej kalibracji. Jest to system w pełni bezobsługowy, z niezawodną konstrukcją bez dryfu optycznego, umożliwiającą automatyczną regulację procesu produkcyjnego w oparciu o pomiary w czasie rzeczywistym.

Seria IR-3000C wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty umożliwiające instalację w najbardziej ekstremalnych miejscach. Dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu cyfrowemu danych system zapewnia prawidłowe odczyty w dowolnym procesie produkcyjnym.

Papier i karton

Każdy papier zawiera trochę wilgoci, ponieważ składa się z włókien celulozowych. Normalna zawartość wilgoci wynosi od 2% do 10% w zależności od rodzaju papieru, warunków w jakich był wcześniej przechowywany oraz aktualnych warunków atmosferycznych. W warunkach ekstremalnych zawartość wilgoci w papierze może wahać się od 0,5% do 13%. Wilgotność papieru ma duży wpływ na jego właściwości. Wymiary papieru, gładkość, przewodność, wytrzymałość i pofalowanie należą do ważniejszych właściwości na które ma wpływ zawartość wilgoci. Te właściwości papieru mogą mieć bardzo istotne znaczenie na jego wydajność, dlatego też skuteczna kontrola poziomu wilgotności i jednorodności wilgotności papieru jest niezbędna dla efektywnego przetwarzania i zadrukowywania.

Powłoka tekstylna i włókniny

System pomiaru w podczerwieni pozwala na pomiar polimerów i wilgotności także w geowłókninie, pieluszkach, materiałach filtracyjnych, chusteczkach i wielu innych materiałach. Firma MoistTech dostarcza system kontroli jakości dopasowany do konkretnego zastosowania, do specyficznych potrzeb pomiarowych i kontrolnych. Pojedynczy czujnik pomiarowy umożliwia równoczesny pomiar powłoki, masy, wilgotności i grubości.

Nawilżanie

Czujniki MoistTech w pracujące w technologii NIR (near infra-red) umożliwiają w pełni automatyczną kontrolę wilgotności dla praktycznie każdego rodzaju nawilżania/prostowania. Klienci mogą wybierać spośród wielu systemów skonfigurowanych do pracy w aplikacjach wąskowstęgowych i szerokowstęgowych, a także według podziału na różne materiały, takie jak papier i tektura, silikonowa folia antyadhezyjna, laminaty, tektura nośna, papier do drukarek atramentowych i laserowych laser jet, etykiety drukowane i papier metalizowany. Dzięki zastosowaniu naszych czujników wilgotności do pomiaru w trybie ciągłym, informacje przesyłane zwrotnie do kontrolera linii produkcyjnej zapewniają przewidywalne i powtarzalne wyniki, nawet przy dużych prędkościach roboczych.

Powlekanie, laminowanie, przetwórstwo, nakładanie polimeru, etykietowanie

Ciągły pomiar w procesie powlekania i konwersji jest bardzo ważny. Pojedynczy czujnik IR-3000C umożliwia pomiar wilgotności, bazowej masy płyty laminowanej, grubość powłoki i filmu. Czujniki umożliwiają pełen zakres pomiarów wilgotności, grubości i masy bazowej bezbarwnych, pigmentowanych, i wytłaczanych produktów. W produkcji etykiet i przemyśle przetwórczym występuje problem związany z samozwijaniem się krawędzi i układaniem materiału na płasko. Nierównomierne rozłożenie wilgoci może powodować kurczenie się lub rozszerzanie włókien celulozowych. Pofalowany papier stanowi problem w przypadku druku i pakowania. Powłoki mogą być nierównomierne, cieńsze lub grubsze na krawędziach. Montowane na stałe na linii produkcyjnej czujniki do ciągłego pomiaru wilgotności znacznie pomagają zmniejszyć problemy związane z samo-zwijaniem się lub nierównomiernym powlekaniem oraz usprawnić i zautomatyzować kontrolę całego procesu produkcyjnego.

Tektura falista (kontrola odkształceń, pęknięć, załamań i flutingu)

Podczas produkcji tektury falistej wiele problemów jest powodowanych przez niedokładną kontrolę wilgotności. Za wysoka wilgotność prowadzi do zgniatania flutingu, za niska wilgotność prowadzi do pękania tektury, a wilgoć nierównomiernie rozłożona w materiale prowadzi do powstawania wypaczeń. Kontrola wilgotności jest kluczowym zagadnieniem w produkcji i przetwórstwie tektury falistej. Zbyt duża zawartość wody powoduje zmiękczenie kartonu i grozi utratą prawidłowego flutingu po wyprodukowaniu. Niewystarczająca ilość wody sprawia, że karton jest "chrupki" i łatwo pęka. Różna zawartość wilgoci w górnej i dolnej warstwie powoduje problemy z wypaczeniami. Dlatego tylko ścisła kontrola wilgotności pozwala produkować wysokiej jakości tekturę i karton, pomimo, że kontrola wilgotności jest procesem złożonym, na który wpływa wiele elementów.

Kleje termotopliwe

Kleje termotopliwe powstają przeważnie na bazie wosków parafinowych. Nakładane są m.in. sposobem walcowym, przy pomocy die-coater'ów i wytłaczarek. Powlekarki rolkowe oferują większą elastyczność niż metody nakładania matrycowego. Die Coaters oferują większą precyzję. Kleje wrażliwe na docisk są unikalną formą kleju, który jest trwale lepki w temperaturze pokojowej. Przylegają one do podłoża pod ciśnieniem za pomocą polarnych sił przyciągających, zamiast tworzyć wiązania chemiczne. Istnieją trzy różne sposoby aplikacji: w rozpuszczalniku, termotopliwe i na bazie emulsji.

Typowa instalacja czujnika

Czujniki serii MoistTech 3000 mogą być instalowane w różnych konfiguracjach za pomocą uchwytu przymocowanego do tylnej lub górnej części obudowy urządzenia. W większości instalacji sensor jest montowany między 10 a 40 cm nad mierzonym produktem. Zmiany w przepływie produktu mogą być odpowiednio kompensowane. Przykładowe miejsca instalacji:

  • Za stacją nakładającą powłokę na bazie wody; na papierze lub folii
  • Po wysuszeniu w celu pomiaru masy powłoki
  • Po wytłaczaniu w przypadku klejenia na gorąco lub stosowania polimeru
  • Wilgotność i temperatura na wejściu i wyjściu z  suszarni
  • Urządzenia nawilżające np. LAS, kurtyny parowe przed i po rolkach chłodzących
  • Pomiar i korekcja wilgotności profilu np. przed profilerami parowymi, przed i po mikrorozpylarkach wody, przed i po segmentowym suszeniu w podczerwieni

Oprogramowanie MoistTech na PC

Przyjazny dla użytkownika interfejs konfiguracyjny, rejestracji danych i diagnostyki firma MoistTech zaprojektowała w oparciu o system Windows™. Oprogramowanie konfiguracyjne zapewnia operatorowi możliwość monitorowania jednocześnie do trzech parametrów oraz dodanie czwartej opcji dla temperatury. System wyświetla aktualne trendy w celu umożliwienia podjęcia operatorowi działań korygujących zanim wartości przekroczą progi krytyczne. Można przeprowadzać kalibracje, definiować parametry pomiarowe i pomiarowe oraz konfigurować do 50 różnych kodów produktów. Pakiet oprogramowania MoistTech jest łatwy w użyciu i kompatybilny z każdą platformą PC.

Do pobrania

Dowiedz się więcej

Zajrzyj na stronę MoistTech.pl, aby dowiedzieć się więcej o bezkontaktowych czujnikach wilgotności NIR. Urządzenia nie można kupić przez e-sklep. Cenę miernika można poznać po przesłaniu zapytania o ofertę podając numer NIP.

Wideo

Dane techniczne

Zakres pomiarowy 0 ÷ 95% wilgoci
Rodzaj rejestratora System pomiarowy
Rodzaj sondy Czujnik wewnętrzny
Wyświetlacz LCD Tak
Diody LED Nie
Transfer danych Ethernet, RS232/422/485, 4-20 mA
GPS Nie
Stopień ochrony IP IP65 (pyłoszczelny/struga wody)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl