MoistTech IR-3000-IP67 - System Ciągłego Pomiaru Wilgotności w Trudnych Warunkach

Wysyłka w: 14 dni
Cena netto: 0,00 zł
Cena brutto: 0,00 zł 0.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MoistTech
Kod produktu: MTH-IR-3000-IP67

Opis

IR-3000-IP67 - system ciągłego pomiaru wilgotności materiałów w trudnych warunkach produkcyjnych

Firma MoistTech opracowała czujnik IR-3000-IP67 do ciągłego pomiaru wilgotności w różnych materiałach, który jest odporny na zalanie, zanurzenie, zapylenie i brud. Solidna obudowa ze stali nierdzewnej umożliwia pracę w przemyśle w najtrudniejszych warunkach, nieprzyjaznym środowisku i w ekstremalnych temperaturach. Stopień ochrony IP67 obejmuje zintegrowany system chłodzenia powietrzem lub cieczą o temperaturze od 0°C do 93°C; dodatkowo dostępne są folie izolujące.

System jest nieczuły na zmiany materiałowe, takie jak wielkość cząstek, wysokość materiału i jego kolor. IR-3000-IP67 zapewnia zawsze wiarygodne odczyty. Wymaga jedynie jednorazowej kalibracji. Sam czujnik nie wymaga żadnej obsługi. Jego konstrukcja optyczna nie podlega dryfowi optycznemu. Pozwala personelowi linii produkcyjnej na dokonywanie natychmiastowych zmian w procesie w oparciu o pomiary w czasie rzeczywistym.

Dzięki zastosowaniu czujnika i dostarczanym przez niego dokładnym pomiarom w czasie rzeczywistym poprawia się wydajność produkcji wynikająca z mniejszych strat materiałowych oraz zwiększa oszczędność energii.

IR-3000-IP67 wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty umożliwiające instalację w najbardziej ekstremalnych miejscach. Dzięki zaawansowanej obróbce cyfrowej opracowanej przez MoistTech model IR3000-IP67 dostarcza wiarygodne dane niezależnie od luk występujących w samym mierzonym produkcie jak i przerw w przepływie produktu na przenośnikach taśmowych, zgrzebłowych lub ślimakowych.

Technologia bliskiej podczerwieni (NIR)

Wszystkie wiązania molekularne pochłaniają specyficzne długości fal światła. Wiązania wodorowe, w tym O-H (woda), C-H (węglowodory) i N-H (amoniak), silnie absorbują fale w obszarze spektralnym NIR. Ilość energii NIR odbita na danej długości fali jest odwrotnie proporcjonalna do ilości pochłaniających ją cząsteczek w produkcie.

Technika NIR jest pomiarem nieniszczącym, bezdotykowym. Czujnik MoistTech wykorzystuje wiele długości fal światła NIR, kierowanego na produkt z wysoką częstotliwością powtarzania. Odbite światło jest następnie mierzone za pomocą systemu detekcji wspomaganego cyfrową obróbką danych. System w każdej sekundzie pobiera i analizuje tysiące odczytów określając wilgotność.

Instalacja czujnika NIR

Czujniki mogą być montowane za pomocą uchwytu umiejscowionego z tyłu obudowy czujnika w odległości od 10,16 cm do 40,64 cm od badanego produktu. Czujnik MoistTech posiada wiele opcji instalacji, w tym:

 • Przenośniki taśmowe, zgrzebłowe, śrubowe, ślimakowe, ciągnione i zabudowane
 • Zsuwnie, wirówki i kosze
 • Suszarnie na wejściu i wyjściu
 • Siatki
 • Transport rurociągowy lub pneumatyczny z wykorzystaniem dedykowanego systemu montażu MoistTech

Prezentacja danych pomiarowych

Oprócz oprogramowania do zarządzania, system MoistTech oferuje kilka opcji wyświetlania wyników pomiarów oraz wysterowania wyjść pomiarowych.

 • Panelowy wyświetlacz cyfrowy (DPM) podłączony przez wyjście 4-20mA
 • Kolorowy dotykowy panel operatorski (OP-14) PLC podłączony szeregowo przez RS-232C (prezentuje wykres trendu)
 • Kolorowy dotykowy interfejs operatora (OI) podłączony przez Ethernet

(OP-14 i OI zapewniają operatorom linii i inżynierom nieograniczone możliwości dokonywania zmian parametrach pomiarowych, monitorowanie diagnostyki i programowanie kalibracji na linii produkcyjnej)

Korzyści płynące z zastosowania czujnika

 • Monitorowanie jakości produktów w czasie rzeczywistym: umożliwia natychmiastowe korekty na linii produkcyjnej w celu poprawy jakości i spójności produktu
 • Optymalizacja procesów: pozwala w 100% monitorować proces produkcji, redukuje liczbę produktów, który są "poza specyfikacją"
 • Oszczędności w zużyciu paliwa: zmniejsza zużycie energii, ponieważ proces suszenia/gotowania może być lepiej kontrolowany
 • Oszczędność wody: zmniejsza zużycie wody poprzez ciągłe monitorowanie wilgotności
 • Zapobieganie zapyleniu: pomagają zmniejszyć ryzyko wybuchu pyłu

Dowiedz się więcej

Zajrzyj na stronę MoistTech.pl, aby dowiedzieć się więcej o bezkontaktowych czujnikach wilgotności NIR. Urządzenia nie można kupić przez e-sklep. Cenę miernika można poznać po przesłaniu zapytania o ofertę podając numer NIP.

Wideo

Dane techniczne

Zakres pomiarowy 0 ÷ 95% wilgoci
Rodzaj rejestratora System pomiarowy
Rodzaj sondy Czujnik wewnętrzny
Wyświetlacz LCD Tak
Diody LED Nie
Transfer danych Ethernet, RS232/422/485, 4-20 mA
GPS Nie
Stopień ochrony IP IP67 (pyłoszczelny/krótkie zanurzenie w wodzie)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl