Tecnosoft SPD - Oprogramowanie do obsługi rejestratorów wysokotemperaturowych

Wysyłka w: 24 godziny
Cena netto: 0,01 zł
Cena brutto: 0,01 zł 0.01
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Tecnosoft
Kod produktu: TS01SPD

Opis

SPD - oprogramowanie do obsługi rejestratorów wysokotemperaturowych

SPD to oprogramowanie umożliwia programowanie, wyświetlanie i analizowanie danych ze wszystkich rejestratorów przeznaczonych do pracy w wysokich temperaturach. Współpracuje z następującymi rejestratorami firmy Tecnosoft:

 • SterilDisk (wszystkie wersje),
 • S-Disk J (wszystkie wersje),
 • P-Micro (wszystkie wersje),
 • S-Micro (wszystkie wersje), 
 • P-Radio (wszystkie wersje),
 • S-Radio (wszystkie wersje),
 • S-MicroW (wszystkie wersje),
 • L-Disk (wszystkie wersje).

Oprogramowanie SPD posiada wiele opcji i jest łatwe w użyciu. Pozwala na zaprogramowanie opóźnienia startu pomiaru, jego czasu trwania oraz dodawanie własnych notatek. Po odczytaniu danych z rejestratora można przeglądać je w formie wykresu (z funkcją zoom) oraz w formie tabeli (eksportowalnej do Excela). Dla wykresów dostępna jest funkcja multi wyświetlająca wiele krzywych na danym wykresie. Zaznaczając fragment wykresu dwoma pionowymi liniami (markerami), można zawęzić obliczenia wartości inaktywacji drobnoustrojów tylko do wybranego obszaru. Markerom można nadawać własne nazwy.
Oprogramowanie wylicza wartość inaktywacji (F0, PU, a0 etc.) w celu oceny jakości procesu sterylizacji/pasteryzacji. Dla danego procesu można ustawić wartość parametru Z i temperaturę odniesienia. Kompletny raport zawierający wykres, tabelę z danymi pomiarowymi, numer seryjny rejestratora i notatki użytkownika można wydrukować. Możliwe jest sprawdzenie stanu baterii podłączonego urządzenia rejestrującego.

Oprogramowanie SPD obsługuje również bezprzewodowe rejestratory P-Radio i S-Radio przeznaczone do pasteryzacji i sterylizacji. Dane z tych urządzeń można pobierać w czasie rzeczywistym podczas trwania procesu za pośrednictwem odbiornika radiowego podłączanego do komputera przez USB. Obserwując na bieżąco pojawiające się dane można ustawiać alarmy (dla docelowego stopnia śmiertelności i wartości temperatury). System pozwala na jednoczesną obserwację 4 rejestratorów, z których dane można dodawać do wykresu w dowolnym momencie. Dla wybranej krzywej można sprawdzić wyliczenia stopnia inaktywacji pomijając dane z pozostałych rejestratorów.

Główne cechy i funkcje

 • Zarządzanie danymi: sortowanie pomiarów po dacie rozpoczęcia i numerze seryjnym rejestratora.
 • Wyświetlanie danych: wykresy (z funkcją zoom) i tabele (z możliwością eksportu do Excela), znaczniki czasu startu i końca procesu, drukowanie raportów zawierających wszystkie zebrane dane. Wykresy w trybie multi.
 • Konfigurowalne parametry: odstęp pomiędzy próbkami, czas rejestracji, notatki użytkownika, automatyczna kalkulacja F0 i PU na podstawie ustawionych parametrów Z i N.
 • Parametry: inaktywacja (F0, PU, a0 etc.).
 • Alarmy: akustyczny i/lub wizualny na lokalnym PC (tylko dla rejestratorów w wersji radiowej P-Radio i S-Radio).
 • Obsługiwane języki: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, japoński i wkrótce polski.

Parametry

System współpracujący z oprogramowaniem SPD składa się z następujących elementów:

 • Kompatybilnego rejestratora.
 • Interfejsu komunikacyjnego DiskInterface HS Mini, DiskInterface HS lub wieloportowej podstawki Multibay.

Dokumentacja

Do pobrania

Wideo

Dane techniczne

System operacyjny Windows XP, Vista, 7, 8, 10 (32, 64 bit)
Kompatybilne rejestratory Wszystkie wersje: SterilDisk, S-Disk J, P-Micro, S-Micro, P-Radio, S-Radio, S-MicroW, L-Disk
Prezentacja danych Multi-wykresy z funkcją zoom i tabele eksportowalne do Excela, markery czasu startu i końca procesu, drukowanie raportów zawierających wszystkie dane
Konfigurowalne parametry Częstotliwość próbkowania, czas pomiaru, notatki, wartość Z i temperatura odniesienia do wyliczania inaktywacji (F0, PU, A0 etc.)
Wyliczane wartości Inaktywacja (F0, PU, A0 etc.)
Wymagania Interfejs komunikacyjny: DiskInterface HS Mini, DiskInterface HS, Universal Multibay, USB Radio Receiver

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl