Producenci

Rodzaje wilgotnościomierzy

Wilgotnościomierz, określany również jako higrometr, to profesjonalny miernik odpowiadający za kontrolę poziomu wilgotności powietrza lub pary wodnej. Urządzenia tego typu stosowane są w sytuacji, gdy powietrze (zbyt suche lub zbyt wilgotne) może negatywnie wpływać na przedmioty znajdujące się w danym pomieszczeniu. Zasadniczo wyróżnić możemy higrometry proste, higrometry włosowe (niezawodne i wytrzymałe, ale o dość dużym marginesie błędu), higrometry kondensacyjne (bazujące na bieżącym ciśnieniu atmosferycznym), higrometry elektroniczne (złożone, wielofunkcyjne i precyzyjne mierniki) oraz psychrometry (z wbudowanymi dwoma termometrami: suchym i mokrym). Zakres cenowy tego typu modułów waha się w zależności od ich funkcjonalności czy materiału wykonania. Warto dodać, że wiele współczesnych wilgotnościomierzy posiada dodatkowe funkcje, wpływające na precyzję wyników czy technikę pomiarów (np. czujniki pleśni i ciśnienia atmosferycznego). Bardziej skomplikowane urządzenia mogą posłużyć nawet jako mała stacja pogodowa (głównie higrometry elektroniczne).

Wilgotnościomierz do pomiaru biomasy

W ofercie naszego sklepu dostępne są różnorodne wilgotnościomierze do pomiaru biomasy, m.in. do wiórów drzewnych, trocin, zrębków czy torfu. Urządzenia te gwarantują szybki i prosty pomiar wilgotności i zawartości wody w biomasie. Wśród modułów o wielofunkcyjnym charakterze dostępne są specjalistyczne produkty dedykowane pojedynczym kategoriom produktów (np. wilgotnościomierz do zrębków drzewnych czy system ciągłego pomiaru w przemyśle tytoniowym). Z kolei w przypadku, gdy niezbędna jest szybka analiza wilgotności surowców i materiałów niejednorodnych, najlepiej sprawdzi się rozbudowany laboratoryjny system pomiaru wilgotności.

Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją techniczną poszczególnych modułów dostępnych w poniższej kategorii produktów.

BLL - Wilgotnościomierz do trocin, wiórów, zrębków i torfu BLL - Wilgotnościomierz do trocin, wiórów, zrębków i torfu
Producent: Schaller
Cena: 5 372,64 zł (netto: 4 368,00 zł )
szt.
zobacz więcej
BMA-2 - Wilgotnościomierz do trocin, wiórów, zrębków i biomasy BMA-2 - Wilgotnościomierz do trocin, wiórów, zrębków i biomasy
Producent: Schaller
Cena: 22 140,00 zł (netto: 18 000,00 zł )
szt.
zobacz więcej
BMC - Wilgotnościomierz do zrębków drzewnych BMC - Wilgotnościomierz do zrębków drzewnych
Producent: Schaller
Cena: 10 116,75 zł (netto: 8 225,00 zł )
szt.
zobacz więcej
FLH - Wilgotnościomierz do chmielu, konopi i żywności FLH - Wilgotnościomierz do chmielu, konopi i żywności
Producent: Schaller
Cena: 1 792,11 zł (netto: 1 457,00 zł )
szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
RM1 - Wilgotnościomierz do materiałów z recyklingu (paliwo alternatywne) RM1 - Wilgotnościomierz do materiałów z recyklingu (paliwo alternatywne)
Producent: Schaller
Cena: 6 612,48 zł (netto: 5 376,00 zł )
szt.
zobacz więcej
LabDry - Automatyczny system do oznaczania zawartości wilgoci LabDry - Automatyczny system do oznaczania zawartości wilgoci
Producent: Schaller
Cena: 7 226,25 zł (netto: 5 875,00 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl